Ukraińscy nacjonaliści zorganizowali 13 marca w stolicy Zakarpacia Użgorodzie „Marsz Bohaterów Ukriany Karpackiej” na którym dali upust swojej niechęci do zamieszkujących region Węgrów.

Marsz zorganizowano by uczucić 77 rocznicę proklamowania Karpato-Ukrainy, efemerycznego tworu parapaństwowego powstałego wskutek ukraińskiej irredenty wobec władz Czechosłowacji. Już w marcu 1939 r. obszar ten został zajęty przez Węgry, bo też przed rozbiorowym traktatem z Trianon z 1920 r. Zakarpacie należało do węgierskiej monarchii. Zarówno wtedy jak i dziś na terytorium Zakarpacia żyli Madziarzy. Są oni zreszta celem presji miejscowych nacjonalistów ukraińskich. Dochodziło już do przypadków bezczeszczenia ważnego dla Węgrów pomnika na Przełęczy Wareckiej oraz zaczepek wobec Madziarów obchodzących w Użgorodzie swoje narodowe święto przypadające na 15 marca.

Tym razem na manifestacji organizowanej przez Korpus Cywilny pułku „Azow” i Prawy Sektor krzyczano między innymi „Węgrzy na noże”.

uzhgorod.in/kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. baciar
  baciar :

  niedlugo przekonamy sie co warte hasło POLAK WEGIER DWA BRATANKI sałojady juz szukaja nowej wojny potem przyjdzie kolej na nas to robactwo trzeba wytepic do ostaniej larwy w przeciwnym razie pokoju długo nasz region nie zazna ale pocieszam sie że moskale też ich nie trawią i tu koalicja może byc bardzo szeroka tylko jeszcze żeby elity zaczeły myślec szerzej niz dotychczas

 2. manetekelfares
  manetekelfares :

  E tam. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można już powiedzieć teraz, co jest warte. Otóż Węgrzy się będą za nami wstawiali na arenie międzynarodowej, a w zamian my wyślemy prezia do Kijowa by wrzeszczał o herojach, prezydenta by składał hołd majdanowcom. Wysłuchamy jakże szlachetnej mowy msz Waszczykowskiego o solidarności z niejaką Nadią S., potem Antek wkroczy ze słynną brygadą POLITUKR, która oczywiście nas obroni przed najazdem hord azjatyckich barbarzyńców. Potem Żurek vel Grajek bąknie coś o antyukraińskich głupcach, no i na koniec okrasimy to nową pożyczką banderofilom, aby nie zostać poczytanym za złych jednoznacznie odcinając wszelkie dotacje na „antyukraiński” film „Wołyń”

 3. pro_patria
  pro_patria :

  Najwspanilszy jest fakt, że jak zwyrodnialcy upaińscy zaczną prześladować mniejszość węgierską Ci mogą liczyć na CAŁKOWITE wsparcie władz węgierskich. Polska mniejszość w banderlandzie jest pozostawiona samym sobie, żadna z dotychczasowych tzw. elit politycznych naszego kraju nie wsparła ZDECYDOWANIE Rodaków na terytoriach tymczasowo-okupowanych przez dzicz, nie wspomogła ich inicjatyw (np. odzyskania polskiego kościoła we Lwowie), nie dopominają się nawet o uczczenie pamięci pomordowanych (co jest ich psim obowiązkiem). Najlepiej wychodzi im wspieranie motłochu na wszelkich możliwych płaszczyznach oraz (jak najbardzie wskazany dla banderowców) drenaż wschodnich obszarów dawnej Rzeczpospolitej z polskiej ludności. HAŃBA WAM ZDRAJCY !!!