Ukraina: protest po pobiciu przez Romów weterana wojny w Donbasie z „Prawego Sektora”

Około 50 weteranów operacji antyterrorystycznych i członków organizacji nacjonalistycznych zorganizowało protest w Irpieniu w obwodzie kijowskim po tym, jak dwóch Romów pobiło weterana wojny w Donbasie.

Manifestacja rozpoczęła się 17 października około godziny 15:00. Wzięło w niej udział około 50 osób „ wyrażających swoje stanowisko na temat działalności osób jednej narodowości w mieście”. Bezpieczeństwo publiczne zapewniał wzmocniony oddział policji, a także siły specjalne. Na miejsce przybyło również kierownictwo kijowskiej policji obwodowej.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Grupa udała się do mieszkania jednego z podejrzanych. Ostatecznie protestujący ograniczyli się do wygłoszenia przemówień, skandowania haseł i umieszczeniu kilku napisów na płocie. Następnie udali się do Rady Miejskiej Irpienia. 

Do incydentu doszło 15 października w pobliżu jednej z kawiarni w Irpieniu. Policja poinformowała, że dwóch Romów w wieku 16 i 17 lat pobiło 22-letniego mężczyznę. Jak podały media, ofiarą miał być weteran ATO Paweł Poliszczuk. Romowie mieli zaatakować mężczyznę bez powodu, a następnie zostali zwolnieni wkrótce po zatrzymaniu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Rzeczniczka policji obwodu kijowskiego Iryna Pryanyshnikova przekazała, że postępowanie zostało już wszczęte w tej sprawie. W szczególności funkcjonariusze organów ścigania poprosili ofiarę o skontaktowanie się z nimi w celu uzyskania dodatkowych informacji na temat sprawy.

Paweł Poliszczuk walczył w Donbasie w ramach Ukraińskiego Korpusu Ochotniczego „Prawy Sektor”.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińskiego radykała ucieszyła masakra w Permie

Kresy.pl / zaxid.net

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz