Jak co roku Komisja Europejska opublikowała tablicę wyników wymiaru sprawiedliwości. Ma w ilościowy i porównywalny sposób pokazywać sytuację systemów wymiaru sprawiedliwości w 27 państwach Unii Europejskiej.

Skuteczność sądownictwa mierzona jest w tym przypadku przede wszystkim długością postępowania.

Francja rozmieściła w Rumunii system obrony ziemia-powietrze SAMP/T Mamba. Obsługuje go stu żołnierzy.

O rozmieszczeniu systemu poinformował w czwartek francuski sztab generalny.  „Wdrażany przez stu żołnierzy system ziemia-powietrze średniego zasięgu Mamba (…) może zapewnić siłom operującym w rejonie kopułę ochronną” – wskazało w oświadczeniu francuskie dowództwo.

Pułkownik Pascal Ianni, rzecznik sztabu generalnego, wyjaśnił w czwartek podczas briefingu prasowego, że system Mamba „jest przeznaczony przede wszystkim do ochrony bazy lotniczej NATO”, która gości kilka tysięcy żołnierzy. "To jego pierwsze zadanie" – podkreślał. W tym celu Mambę połączono z rumuńskim systemem obronnym, który z kolei podłączony jest do systemu obrony powietrznej NATO.

Firmy mogą wykorzystać wiele możliwości dzięki Bitcoinowi. Oto, co Twoja firma powinna odkryć dzięki tej wirtualnej walucie.

Odkąd Satoshi Nakamoto wprowadził innowacyjne rozwiązanie Bitcoinów w 2009 roku, ta wirtualna waluta przechodziła wzloty i upadki. Jednak ludzie i firmy nie postrzegają już Bitcoina jako kontrowersyjnej waluty, którą przestępcy mogą wykorzystać w niecnych działaniach. Dziś przedsiębiorcy i inwestorzy postrzegają Bitcoin jako innowację, która daje nieskończone możliwości.

Być może dzieje się tak dlatego, że zdali sobie sprawę z potencjału technologii stojącej za tą wirtualną walutą. Dla niektórych firm Bitcoin jest alternatywną walutą i metodą płatności. Niektórzy handlowcy uważają nawet, że Bitcoin może w końcu zastąpić tradycyjne pieniądze. Nic dziwnego, że kraje takie jak Salwador uczyniły Bitcoin prawnym środkiem płatniczym. Immediate Edge to odpowiedź dla wszystkich osób zainteresowanych handlem Bitcoinami.

Na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawiciel Rosji nie zgodził się z zarzutami, że jej wojna z Ukrainą wzmaga światowy kryzys żywnościowy.

Na całym świecie odnotowuje się szybki wzrost cen żywności oraz jej braki na rynkach. Wielu komentatorów wskazuje, że ma to związek między innymi z zablokowaniem wywozu płodów rolnych z Ukrainy, która przed wojną była jednym z czołowych eksporterów pszenicy czy roślin oleistych. Jednak w związku z wojną rosyjsko-ukraińską i efektywną blokadą przez rosyjską Flotę Czarnomorską głównego ukraińskiego portu w Odessie, Ukraińcy mają problem z logistyką eksportową. Choć strona ukraińska próbuje eksportować swoja dobra przez port rumuński, bułgarski, a także przez Polskę, konieczność kolejowego dostarczania do nich towarów tworzy "wąskie gardło" ograniczające tonaż wywozu z Ukrainy.

Choć przedstawiciele władz Szwecji i Finlandii określają swoje rozmowy z prezydentem Turcji jako dobre, to według relacji tureckich, Recep Tayyip Erdogan miał ponowić żądania dotyczące Kurdów i embarga na broń.

W sobotę premier Szwecji Magdalena Andersson i prezydent Finlandii Sauli Niinisto odbyli rozmowy telefoniczne z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Ocenili je jako dobre.

W kierowanym przez wicepremiera Jacka Sasina Ministerstwie Aktywów Państwowych powstaje kompleksowy plan pomocy Ukrainie w odbudowie - dowiedział się Business Insider.

Business Insider napisał w czwartek o kompleksowej ofercie dotyczącej tego, jak Polska może pomóc w odbudowie Ukrainy ze zniszczeń wojennych. Dokument jest opracowywany w resorcie, którym kieruje wicepremier Jacek Sasin, czyli w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

Z informacji portalu wynika, że w pomoc Ukrainie miałoby zaangażować się nie tylko polski rząd, ale także spółki Skarbu Państwa oraz biznes prywatny. Ministerstwo Aktywów Państwowych jeszcze w kwietniu wysłało do SSP ankietę z pytaniami o możliwości wsparcia Ukrainy w odbudowie. Odpowiedzi już spłynęły do ministerstwa, lecz na razie szczegóły nie są ujawniane.

Pomóż nam dziś utrzymać nasze pozycje! Nasz Dzienny koszt wynosi 723 PLN. Do Tej Pory zebraliśmy 0 PLN.
Załoga fortu Kresy.pl
0%