Ukraiński policjant z Humania zażądał łapówki za zwrot zajętego samochodu, a kiedy został przyłapany, próbował zjeść 500 dolarów, żeby ukryć dowody – podają ukraińskie media.

Do zdarzenia doszło 15 czerwca po południu w Humaniu na Ukrainie. Wcześniej starszy śledczy z wydziału dochodzeniowego humańskiej komendy regionalnej policji w jakiś okolicznościach zajął samochód marki Audi A6. Za zwrot pojazdu zażądał od jego właściciela 2 tys. dolarów łapówki.

Według komunikatu prokuratury obwodu czerkaskiego, we wtorek po południu ukraiński policjant spotkał się z „petentem” w pobliżu komendy policji w Humaniu i wziął od niego część kwoty w postaci 500 dolarów. Wkrótce po tym został zatrzymany.

„W celu uniknięcia odpowiedzialności karnej i zniszczenia dowodów, zatrzymany próbował zjeść otrzymaną kwotę pieniędzy” – czytamy w komunikacie ukraińskiej prokuratury.

Policjantowi miał zostać postawiony zarzut otrzymania przez urzędnika nielegalnej korzyści, za co grozi kara od 5 do 10 lat więzienia z konfiskatą mienia.

Ukraińskie media przypominają w tym kontekście o innych przypadkach korupcji w służbach mundurowych z ostatnich paru miesięcy. M.in. w Mikołajowie wojskowy jest podejrzany o zażądanie 10 tys. dolarów łapówki za pomoc w zdobyciu pracy w Państwowym Biurze Śledczym.

Przeczytaj: Ukraińscy celnicy wpadli na łapownictwie [+VIDEO]

Niedawno pisaliśmy, że funkcjonariusze ukraińskiego Państwowego Biura Śledczego (DBR) zatrzymali na drodze prowadzącej do Kijowa naczelnika jednego z urzędów celnych na Wołyniu. W jego samochodzie znaleziono ponad 700 tys. dolarów, które miały zostać rozdysponowane pomiędzy uczestnikami korupcyjnego procederu.

CZYTAJ TAKŻE: Sekretarz Stanu USA: korupcja zjada ukraińską demokrację

unn.com.ua / ukranews.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply