Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały holowane haubice FH-70. Poinformował o tym w czwartek ukraiński Sztab Generalny Sił Zbrojnych.

Jak poinformował w czwartek ukraiński Sztab Generalny Sił Zbrojnych, Siły Zbrojne Ukrainy otrzymały haubice FH-70. Haubice zostały już przekazane do walki w ramach ukraińskich jednostek artyleryjskich i działają na froncie.

Lokalne media, powołując się na swoje źródła, informowały wcześniej, że Ukraina otrzyma haubice FH-70 z Włoch. Haubice były częścią nowego – trzeciego – pakietu pomocy wojskowej z tego kraju.

FH-70 to holowana haubica opracowana przez Wielką Brytanię i Niemcy w 1969 roku. Później do listy producentów dołączyły Włochy. Projekt miał zastąpić amerykańską haubicę M114 155 mm. W 1976 roku haubica została przyjęta do służby.

Przypomnijmy, Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużny poinformował w czwartek na Telegramie, że Ukraina oczekuje, że partnerzy międzynarodowi dostarczą broń zdolną do rażenia celów z większych odległości.

„To dla nas bardzo trudne, ale stoimy. Walczymy o każdy odcinek linii frontu, o każdą osadę. Zachodnia broń i sprzęt pomagają nam wypędzić wroga z naszej ziemi. Jednocześnie bardzo potrzebujemy broni, która byłaby w stanie uderzyć wroga z większych odległości. A tego nie wolno opóźniać, ponieważ cenę opóźnienia mierzy się życiem naszych ludzi którzy chronili świat przed <rusizmem>” – ogłosił.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz