W sieci ukazało się nagranie, na którym białoruskie służby przy granicy z Polską okładają imigrantów pałkami. Polska Straż Graniczna zażądała od wyjaśnień od strony białoruskiej.

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, na którym widać jak białoruscy pogranicznicy okładają imigrantów pałkami i wrzucają na concetrinę. Polska Straż Graniczna zażądała od wyjaśnień od strony białoruskiej.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6804 PLN    (30.92%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rzeczniczka Straży Granicznej w rozmowie z tvp.info poinformowała że zdarzenie miało miejsce w środę 18 maja. „Siedmioro dorosłych obywateli Kuby (pięciu mężczyzn, i dwie kobiety) zostało brutalnie potraktowanych przez służby białoruskie. Świadkami tego zdarzenia byli funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze Wojska Polskiego, którzy udzielali pomocy cudzoziemcom” – mówi Anna Michalska.

„W sprawie nagrania, na którym widać służby białoruskie brutalnie traktujące cudzoziemców, Komendant Główny SG oraz Komendant Podlaskiego OSG zażądali wyjaśnień od swoich odpowiedników po stronie białoruskiej” – czytamy w mediach społecznościowych Straży Granicznej. „Strona białoruska odpisała, że bada okoliczności zdarzenia. Czekamy na dalsze wyjaśnienia”.

W środę 18 maja funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 37 prób nielegalnego przekroczenia polsko–białoruskiej granicy.

Próby przekroczenia polsko-białoruskiej granicy wbrew przepisom miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Narewce, Czeremsze, Kuźnicy, Dubiczach Cerkiewnych i  Płaskiej. W nocy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Nowym Dworze grupa osób znajdująca się po stronie białoruskiej kilkukrotnie rzucała kamieniami w stronę polskich patroli. Wśród cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa byli obywatele z Afganistanu, Jemenu, Syrii, Indii, Iraku, Egiptu i Rosji.

Z kolei 19 w czwartek funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach ujawnili grupę 17 cudzoziemców (13 obywateli Syrii i 4 obywateli Indii), którzy przeszli przez rzekę graniczną Świsłocz.

Kresy.pl/TVP.info

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz