Informację o liczbie osób z zakazem wjazdu na Ukrainę podała w sobotę Państwowa Straż Graniczna w Kijowie.

Kijów za legalne przekroczenie granicy administracyjnej z Krymem uznaje tylko wjazd na półwysep przez ukraińskie punkty kontrolne na granicy. Cudzoziemcy, którzy wjeżdżają lub przylatują na Krym bezpośrednio z Rosji mają łamać ukraińskie prawo.

W 2017 roku sporządzono prawie 2,3 tys. protokołów za złamanie porządku wjazdu na tymczasowo okupowane terytoria Ukrainy i wyjazdu z nich – brzmi komunikat ukraińskiej Państwowej Straży Granicznej.

CZYTAJ TAKŻE: SBU nie pozwoliła na wjazd na Ukrainę znanemu politykowi CDU

Podano również, że wśród osób z zakazem wjazdu na Ukrainę znajduje się ponad 100 artystów i działaczy kultury.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rosja zaanektowała Krym w marcu 2014 roku. Aneksja została przeprowadzona po referendum, które władze Ukrainy i państwa Zachódu uznają za nielegalne i nie mające mocy prawnej.

Kresy.pl / unian.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • Avatar
      jwu :

      @Roman1 Nie Ty jeden.Wkrótce sankcje się skończą (tak sądzę) i podejrzewam ,że wyjazdy na Krym staną się powszechne w katalogach europejskich biur podróży.O polskich biurach nie wspominam ,gdyż znając życie, polskojęzyczni rządzący do samego końca, będą solidaryzowali się z Ukrainą.