Polska może zostać zmuszona do przyjęcia wyznaczonych przez Brukselę imigrantów z krajów afrykańskich – podaje „Wprost”. W połowie przyszłego miesiąca należy się spodziewać przedstawienia w tej sprawie nowej strategii przez Komisję Europejską.

„Wzywam kraje członkowskie, by wykazały się solidarnością decydując się na konkretne działania. Musimy zrozumieć, że bezprecedensowy napływ uchodźców to nowa sytuacja i musimy się do niej dostosować” – powiedział komisarz Dimitris Awramopulos, komisarz ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa.

Jednym z rozwiązań, które przedstawi KE, może być uzależnienie liczby przyjętych imigrantów od liczby mieszkańców kraju członkowskiego. „Nam zależy na tym, żeby bardziej brać pod uwagę zakres opieki socjalnej, poziom dochodu narodowego a nie liczbę ludności, czy liczbę przyjętych już imigrantów” – mówi eurodeputowana Barbara Kudrycka z komisji wolności obywatelskich.

RMF FM / wprost.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • Avatar
   zan :

   Rozwiązanie jest bardzo proste. Unia dotuje mieszkanie socjalne bezpośrednio w Polsce, a zasiłek socjalny wypłaca również bezpośrednio w Polsce. Ja wpadłem na to na poczekaniu (w tym momencie), a komisarze ludowi…pardon….europejscy nie wpadli? Na pewno mają całą masę pomysłów. W Szwecji przeprowadzono już program pilotażowy i okazało się, że społeczeństwo można ogłupiać bez końca. http://prawica.net/41035 Program anihilacji europejskiej kultury i białej rasy jest prowadzony konsekwentnie.

  • Avatar
   zan :

   Izrael odsyła nielegalnych imigrantów afrykańskich do…. Szwecji. Tak. Nie do Afryki, ale do Szwecji. Taki mają deal z reżimem okupującym Szwecję. Nie bardzo wiadomo co mają z tego Szwedzi poza plagą rozbojów i gwałtów oraz obciążeniem systemu socjalnego, ale nikt nie piśmie, bo za krytykę wylatuje się w Szwecji z roboty i to z wilczym biletem. To jak u nas zostać oskarżanym o antybanderowskość (prof Paź) albo antysemityzm (Ratajczak). Pierdzielony reżim totalitarny udający demokrację.

 1. Avatar
  horodenka :

  MLODE POKOLENIE Z SLD. CHOCIAŻ JESTEM PO PRZECCIWNEJ STRONIE BARYKADY W STOSUNKU DO WAS JEŚLI CHODZI O RELIGIĘ. ALE DUMNY JESTEM Z WASZEJ PATRIOTYCZNEJ POSTAWY W STOSUNKU DO TEGO PRZEKLĘTEGO PARLAMENTU UKRAINY.. NIE PRZEJMUJCIE SIĘ ŻE INNE MATOLY Z PiSu czy PO. NAZYWAJĄ WAS POKOLENIEM KOMUNY. ONI WAM DO PIĘT NIE SIĘGAJĄ JEŚLI CHDZI O DUMĘ POLSKI. PO i PiS ZHAŃBILY POLSKĘ SWOJĄ PROBANDEROWSKĄ POSTAWĄ. NATOMIAST PiS TO JEST DNO DNA , KTÓRY MÓWI O POMOCY UKRAINIE ZA WOLYŃ. PO PROSTU ŚMIECIE