Sąd zajmie się sprawa 30-letniego Ukraińca, który w ub. roku napadł na ochroniarzy jednego z klubów w Lublinie. Krzyczał, że ich „ubije jak na Wołyniu”, a siebie nazywał „żołnierzem i banderowcem”.

Mężczyzna wszczął awanturę przed jednym z klubów w centrum Lublina. Według świadków zdarzenia 30-latek groził ochroniarzom, którzy nie chcieli wpuścić go do lokalu, krzycząc: „ubiję, jak na Wołyniu. Głupie Polaki, pozap… am”. Mówił też, że jest „żołnierzem i banderowcem”. Do awantury doszło we wrześniu ubiegłego roku. Teraz Nazari K. usłyszał zarzuty napaści i znieważenia.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2017 roku. W tym tygodniu Ukrainiec Nazari K. usłyszał zarzuty napaści i znieważenia.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Według „Dziennika Wschodniego”, we wrześniu ub. roku Ukrainiec chciał wejść do jednego z lubelskich klubów. Nie został jednak wpuszczony przez ochroniarzy. Twierdzili, że Ukrainiec jest pijany, a ponadto nie ma już biletów w sprzedaży.

W reakcji na to, mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie – popychał ochroniarz, zdjął koszulkę i wyzywał ich na pojedynek. Ponadto, wulgarnie ich wyzywał i obrażał. Według świadków, 30-latek krzyczał do ochroniarzy „ubiję, jak na Wołyniu”, „głupie Polaki” i „pozapier***am”. Mówił też, że jest „żołnierzem i banderowcem”.

Ochroniarze nie dali się sprowokować i wezwali policję. Jednak zanim przyjechali, Ukrainiec wdał się w sprzeczkę z mężczyzną, który nieopodal sprzedawał gorące kiełbaski. Wziął i przełamał jedną z nich. Sprzedawca kazał mu za nią zapłacić. Wówczas Ukrainiec nazwał go „jeb… Polakiem”.

Przeczytaj także: Kraków: Nastoletni Ukraińcy napadli z nożem na przechodniów

W chwili zatrzymania przez policję Ukrainiec miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Jak twierdzi, ochroniarze nie chcieli go wpuścić do szatni po rzeczy, które wcześniej zostawił w klubie. Jego sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Grupa Ukraińców pobiła dwóch Polaków w Warszawie

„Dziennik Wschodni” / wp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Jeden z tych co banderowską kulturą Polskę ubogaca-gnidy Wjatrowycza „żołnierz”.Dajcie mu należną od „jeb…”Lachów emeryturę,trzymajcie z dala od wideł i siekier,najlepiej w łańcuchach by nas nie pozapier….”Głupie Polaki”,oraz ich sąd pewnie mu odpuszczą,przecież to taki banderobohater.