Sąd zajmie się sprawa 30-letniego Ukraińca, który w ub. roku napadł na ochroniarzy jednego z klubów w Lublinie. Krzyczał, że ich „ubije jak na Wołyniu”, a siebie nazywał „żołnierzem i banderowcem”.

Mężczyzna wszczął awanturę przed jednym z klubów w centrum Lublina. Według świadków zdarzenia 30-latek groził ochroniarzom, którzy nie chcieli wpuścić go do lokalu, krzycząc: “ubiję, jak na Wołyniu. Głupie Polaki, pozap… am”. Mówił też, że jest „żołnierzem i banderowcem”. Do awantury doszło we wrześniu ubiegłego roku. Teraz Nazari K. usłyszał zarzuty napaści i znieważenia.

Do zdarzenia doszło we wrześniu 2017 roku. W tym tygodniu Ukrainiec Nazari K. usłyszał zarzuty napaści i znieważenia.

Według „Dziennika Wschodniego”, we wrześniu ub. roku Ukrainiec chciał wejść do jednego z lubelskich klubów. Nie został jednak wpuszczony przez ochroniarzy. Twierdzili, że Ukrainiec jest pijany, a ponadto nie ma już biletów w sprzedaży.

W reakcji na to, mężczyzna zaczął zachowywać się agresywnie – popychał ochroniarz, zdjął koszulkę i wyzywał ich na pojedynek. Ponadto, wulgarnie ich wyzywał i obrażał. Według świadków, 30-latek krzyczał do ochroniarzy „ubiję, jak na Wołyniu”, „głupie Polaki” i „pozapier***am”. Mówił też, że jest „żołnierzem i banderowcem”.

Ochroniarze nie dali się sprowokować i wezwali policję. Jednak zanim przyjechali, Ukrainiec wdał się w sprzeczkę z mężczyzną, który nieopodal sprzedawał gorące kiełbaski. Wziął i przełamał jedną z nich. Sprzedawca kazał mu za nią zapłacić. Wówczas Ukrainiec nazwał go “jeb… Polakiem”.

Przeczytaj także: Kraków: Nastoletni Ukraińcy napadli z nożem na przechodniów

W chwili zatrzymania przez policję Ukrainiec miał 1,6 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Jak twierdzi, ochroniarze nie chcieli go wpuścić do szatni po rzeczy, które wcześniej zostawił w klubie. Jego sprawą zajmie się Sąd Okręgowy w Lublinie. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz: Grupa Ukraińców pobiła dwóch Polaków w Warszawie

“Dziennik Wschodni” / wp.pl / Kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. bob
  bob :

  Mam nadzieje że nie w Polskim wiezieniu najlepiej bydło wysłać na Ukrainę z zakazem wjazdu do Polski nawet bez żadnej kary nic nam po nim w naszym więzieniu tylko wydatki dla podatników.

 2. zefir
  zefir :

  Jeden z tych co banderowską kulturą Polskę ubogaca-gnidy Wjatrowycza “żołnierz”.Dajcie mu należną od “jeb…”Lachów emeryturę,trzymajcie z dala od wideł i siekier,najlepiej w łańcuchach by nas nie pozapier….”Głupie Polaki”,oraz ich sąd pewnie mu odpuszczą,przecież to taki banderobohater.

 3. Kojoto
  Kojoto :

  nie tylko zniewarzał, groził równierz śmiercią – wobec bestialskiego ludobujstwa na Wołyniu ta groźba powinna być potraktowana poważnie. Jeśli sąd go zwolni, to mam nadzieję, że spotka go jednak jakaś sprawiedliwość.

 4. jaro7
  jaro7 :

  Dla równowagi,Polaka i Francuzkę w nangar ratował min były rosyjski żołnierz,zbiórkę pieniędzy dla jego rodziny prowadzi Rosjanka ale tępe rusofoby chca nadal kochać banderowców,może jak któremuś jego durny łeb utna to reszta zmądrzeje.