Grupa Ukraińców pobiła dwóch Polaków w Warszawie

Policja poinformowała, że grupa nietrzeźwych Ukraińców w nocy z wtorku na środę napadła na dwóch Polaków na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Policja w wydanym przez siebie komunikacie podkreśla, że grupa nietrzeźwych Ukraińców bez żadnego powodu napadła na dwóch mieszkańców Warszawy, bijąc ich pięściami. Interweniującym policjantom w kilka minut udało się ustalić i zatrzymać podejrzanych. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mieli oni ponad jeden promil.

Kilka minut po północy, dwóch mężczyzn idących Krakowskim Przedmieściem w Warszawie mijało pięcioosobową grupą młodych, agresywnych mężczyzn. Warszawiacy zostali obrzuceni wyzwiskami, a kiedy odpowiedzieli na zaczepki, zostali zaatakowani pięściami. Po ataku napastnicy rozbiegli się.

CZYTAJ TAKŻE: Kraków: Dwóch Ukraińców brutalnie pobiło i okradło Polaka

Policjanci udzielili pomocy pokrzywdzonym, wezwali ratowników medycznych, a po ustaleniu rysopisów napastników zaczęli ich szukać. Już kilka minut później spotkali głośno zachowujących się mężczyzn odpowiadających opisowi podanemu przez pokrzywdzonych. W trakcie  legitymowania nietrzeźwych mężczyzn okazało się, że wszyscy są narodowości ukraińskiej. Ich wersje zdarzenia były sprzeczne ze sobą, jednak wspólnie zaprzeczali jakoby mieli kogoś pobić. Jeden z legitymowanych próbował próbował uciec, został jednak zatrzymany. Wszystkich przewieziono do aresztu.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Po wytrzeźwieniu każdy z pięciu zatrzymanych usłyszał zarzuty uczestnictwa w pobiciu. Ukraińcy przyznali się do winy. Policja podała, że podejrzani odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chodzież: Ukraińcy pobili Polaka, bo zwrócił im uwagę

Kresy.pl / policja.waw.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

17 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  jwu :

  Typowe dla banderowców.Zaatakowali ,bo mieli dużą przewagę (liczebną) i za przeciwników (tak podejrzewam) dwójkę intelektualistów z Polski.Ciekawe czy łapki puściliby w ruch ,gdyby naprzeciwko stanęło dwóch kibiców z Żylety ? A swoją drogą dziwne jest milczenie naszych polskojęzycznych tv na ten temat.Chyba ,że coś przeoczyłem ?

  • Avatar
   jaro7 :

   @jwu A dlaczego jest to dziwne? TVPiS o tym nie powie bo wspierają bezkrytycznie Banderoland i jego mieszkańców,a TVN tropi TYLKO Polaków którzy biją obcokrajowców,jak akcja jest w drugą stronę to tracą zupełnie zainteresowanie,podobnie jak GW.a tzw media prawicowe to brukowce wspierajace tak jak rzad Banderoland.

 2. UPAdlina
  UPAdlina :

  Tych ukrów było 5. Zaatakowali 2 Polaków. Jak zawsze atakują wtedy, gdy mają naprzeciw siebie bezbronnych lub znacznie słabszych. Najlepiej jak są to starcy, kobiety i dzieci. Czuję, że takie incydenty doprowadzą do odwetu, a wtedy zachodnie bander-ukry będą w trybie przyśpieszonym spieprzać do swojego banderlandu.

 3. Avatar
  Accipiter :

  Szczęście dla Polaków i policji, że rezuny nie mieli przy sobie wideł lub siekier. Bo sytuacja była by bardziej tragiczna. Obawiam się, że ukry zostaną przeproszone i wypuszczone na wolność. W normalnym kraju to bydło nigdy nie zostało by wpuszczone. A każda taka sytuacja kończyła by się dlka nich ciężkimi obrażeniami, długim wyrokiem, a po jego zakończeniu kopem na granicy. No ale będzie jeszcze gorzej widząc jakie zmiany mamy w rządzie i co deklaruje w stosunku do ukraińców Morawiecki. Jedyna nadzieja jest w naszym narodzie, że i tym razem zdrajców przepędzimy a wrogów pokonamy.

  • Avatar
   jwu :

   @Accipiter Jedyna nadzieja jest w naszym narodzie ? Obawiam się jednego ,że tak skonstruują prawo w Polsce ,że Polak za pobicie obcokrajowca trafi na długo za kraty,zaś na odwrót, skończy się pogrożeniem palcem w wykonaniu sędziego.Co zaczyna być praktykowane w Niemczech ,Szwecji ,czy innych krajach Europy zach.

  • Avatar
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.