Grupa Ukraińców pobiła dwóch Polaków w Warszawie

Policja poinformowała, że grupa nietrzeźwych Ukraińców w nocy z wtorku na środę napadła na dwóch Polaków na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Policja w wydanym przez siebie komunikacie podkreśla, że grupa nietrzeźwych Ukraińców bez żadnego powodu napadła na dwóch mieszkańców Warszawy, bijąc ich pięściami. Interweniującym policjantom w kilka minut udało się ustalić i zatrzymać podejrzanych. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mieli oni ponad jeden promil.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

8194.32 PLN    (37.24%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Kilka minut po północy, dwóch mężczyzn idących Krakowskim Przedmieściem w Warszawie mijało pięcioosobową grupą młodych, agresywnych mężczyzn. Warszawiacy zostali obrzuceni wyzwiskami, a kiedy odpowiedzieli na zaczepki, zostali zaatakowani pięściami. Po ataku napastnicy rozbiegli się.

CZYTAJ TAKŻE: Kraków: Dwóch Ukraińców brutalnie pobiło i okradło Polaka

Policjanci udzielili pomocy pokrzywdzonym, wezwali ratowników medycznych, a po ustaleniu rysopisów napastników zaczęli ich szukać. Już kilka minut później spotkali głośno zachowujących się mężczyzn odpowiadających opisowi podanemu przez pokrzywdzonych. W trakcie  legitymowania nietrzeźwych mężczyzn okazało się, że wszyscy są narodowości ukraińskiej. Ich wersje zdarzenia były sprzeczne ze sobą, jednak wspólnie zaprzeczali jakoby mieli kogoś pobić. Jeden z legitymowanych próbował próbował uciec, został jednak zatrzymany. Wszystkich przewieziono do aresztu.

Po wytrzeźwieniu każdy z pięciu zatrzymanych usłyszał zarzuty uczestnictwa w pobiciu. Ukraińcy przyznali się do winy. Policja podała, że podejrzani odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chodzież: Ukraińcy pobili Polaka, bo zwrócił im uwagę

Kresy.pl / policja.waw.pl

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jwu
  jwu :

  Typowe dla banderowców.Zaatakowali ,bo mieli dużą przewagę (liczebną) i za przeciwników (tak podejrzewam) dwójkę intelektualistów z Polski.Ciekawe czy łapki puściliby w ruch ,gdyby naprzeciwko stanęło dwóch kibiców z Żylety ? A swoją drogą dziwne jest milczenie naszych polskojęzycznych tv na ten temat.Chyba ,że coś przeoczyłem ?

  • jaro7
   jaro7 :

   @jwu A dlaczego jest to dziwne? TVPiS o tym nie powie bo wspierają bezkrytycznie Banderoland i jego mieszkańców,a TVN tropi TYLKO Polaków którzy biją obcokrajowców,jak akcja jest w drugą stronę to tracą zupełnie zainteresowanie,podobnie jak GW.a tzw media prawicowe to brukowce wspierajace tak jak rzad Banderoland.

 2. jaro7
  jaro7 :

  A polskojęzycznych mediach cisza o tym zdarzeniu.TVPIS to norma bo cały czas kłamią w sprawie upainy,TVN który tak tropi Polaków atakujących inne narodowości,krzyczący o ksenofobi,rasiźmie tutaj milczy.Bo obecni „dziennikarze” to prestytutki.

 3. Accipiter
  Accipiter :

  Szczęście dla Polaków i policji, że rezuny nie mieli przy sobie wideł lub siekier. Bo sytuacja była by bardziej tragiczna. Obawiam się, że ukry zostaną przeproszone i wypuszczone na wolność. W normalnym kraju to bydło nigdy nie zostało by wpuszczone. A każda taka sytuacja kończyła by się dlka nich ciężkimi obrażeniami, długim wyrokiem, a po jego zakończeniu kopem na granicy. No ale będzie jeszcze gorzej widząc jakie zmiany mamy w rządzie i co deklaruje w stosunku do ukraińców Morawiecki. Jedyna nadzieja jest w naszym narodzie, że i tym razem zdrajców przepędzimy a wrogów pokonamy.

  • jwu
   jwu :

   @Accipiter Jedyna nadzieja jest w naszym narodzie ? Obawiam się jednego ,że tak skonstruują prawo w Polsce ,że Polak za pobicie obcokrajowca trafi na długo za kraty,zaś na odwrót, skończy się pogrożeniem palcem w wykonaniu sędziego.Co zaczyna być praktykowane w Niemczech ,Szwecji ,czy innych krajach Europy zach.

  • Accipiter
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.