Grupa Ukraińców pobiła dwóch Polaków w Warszawie

Policja poinformowała, że grupa nietrzeźwych Ukraińców w nocy z wtorku na środę napadła na dwóch Polaków na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.

Policja w wydanym przez siebie komunikacie podkreśla, że grupa nietrzeźwych Ukraińców bez żadnego powodu napadła na dwóch mieszkańców Warszawy, bijąc ich pięściami. Interweniującym policjantom w kilka minut udało się ustalić i zatrzymać podejrzanych. Sprawców osadzono w policyjnym areszcie. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mieli oni ponad jeden promil.

Kilka minut po północy, dwóch mężczyzn idących Krakowskim Przedmieściem w Warszawie mijało pięcioosobową grupą młodych, agresywnych mężczyzn. Warszawiacy zostali obrzuceni wyzwiskami, a kiedy odpowiedzieli na zaczepki, zostali zaatakowani pięściami. Po ataku napastnicy rozbiegli się.

CZYTAJ TAKŻE: Kraków: Dwóch Ukraińców brutalnie pobiło i okradło Polaka

Policjanci udzielili pomocy pokrzywdzonym, wezwali ratowników medycznych, a po ustaleniu rysopisów napastników zaczęli ich szukać. Już kilka minut później spotkali głośno zachowujących się mężczyzn odpowiadających opisowi podanemu przez pokrzywdzonych. W trakcie  legitymowania nietrzeźwych mężczyzn okazało się, że wszyscy są narodowości ukraińskiej. Ich wersje zdarzenia były sprzeczne ze sobą, jednak wspólnie zaprzeczali jakoby mieli kogoś pobić. Jeden z legitymowanych próbował próbował uciec, został jednak zatrzymany. Wszystkich przewieziono do aresztu.

Po wytrzeźwieniu każdy z pięciu zatrzymanych usłyszał zarzuty uczestnictwa w pobiciu. Ukraińcy przyznali się do winy. Policja podała, że podejrzani odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 3 lat więzienia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Chodzież: Ukraińcy pobili Polaka, bo zwrócił im uwagę

Kresy.pl / policja.waw.pl

14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • jwu
   jwu :

   @lp Dokładnie.A u nas, Deszczyca wezwie naszego szefa MSW do siebie na dywanik ,a szef FOD opłaci najlepszego papugę w Wa-wie.Wyjdą po paru tygodniach.Tak będzie wyglądała kara za bandyckie pobicie Polaków.

 1. jwu
  jwu :

  Typowe dla banderowców.Zaatakowali ,bo mieli dużą przewagę (liczebną) i za przeciwników (tak podejrzewam) dwójkę intelektualistów z Polski.Ciekawe czy łapki puściliby w ruch ,gdyby naprzeciwko stanęło dwóch kibiców z Żylety ? A swoją drogą dziwne jest milczenie naszych polskojęzycznych tv na ten temat.Chyba ,że coś przeoczyłem ?

  • jaro7
   jaro7 :

   @jwu A dlaczego jest to dziwne? TVPiS o tym nie powie bo wspierają bezkrytycznie Banderoland i jego mieszkańców,a TVN tropi TYLKO Polaków którzy biją obcokrajowców,jak akcja jest w drugą stronę to tracą zupełnie zainteresowanie,podobnie jak GW.a tzw media prawicowe to brukowce wspierajace tak jak rzad Banderoland.

 2. jaro7
  jaro7 :

  A polskojęzycznych mediach cisza o tym zdarzeniu.TVPIS to norma bo cały czas kłamią w sprawie upainy,TVN który tak tropi Polaków atakujących inne narodowości,krzyczący o ksenofobi,rasiźmie tutaj milczy.Bo obecni “dziennikarze” to prestytutki.

 3. Gaetano
  Gaetano :

  Jeżeli nie nastąpi zdecydowana reakcja warszawiaków, a zwłaszcza kibiców i kiboli na ten zuchwały i ordynarny rozbój, to będzie to co najmniej dziwne. Stepowa swołocz jest coraz bardziej rozbestwiona, tak to jest, jak dziki kundel zerwie się z łańcucha.

  • jwu
   jwu :

   @Gaetano Zaznaczam ,że brzydzę się przemocą,ale jeżeli nie będzie reakcji na nią ,to na Ukrainę pójdzie przekaz ,że Polaków można bić bezkarnie.I wtedy takie incydenty będą na porządku dziennym.

 4. Accipiter
  Accipiter :

  Szczęście dla Polaków i policji, że rezuny nie mieli przy sobie wideł lub siekier. Bo sytuacja była by bardziej tragiczna. Obawiam się, że ukry zostaną przeproszone i wypuszczone na wolność. W normalnym kraju to bydło nigdy nie zostało by wpuszczone. A każda taka sytuacja kończyła by się dlka nich ciężkimi obrażeniami, długim wyrokiem, a po jego zakończeniu kopem na granicy. No ale będzie jeszcze gorzej widząc jakie zmiany mamy w rządzie i co deklaruje w stosunku do ukraińców Morawiecki. Jedyna nadzieja jest w naszym narodzie, że i tym razem zdrajców przepędzimy a wrogów pokonamy.

  • jwu
   jwu :

   @Accipiter Jedyna nadzieja jest w naszym narodzie ? Obawiam się jednego ,że tak skonstruują prawo w Polsce ,że Polak za pobicie obcokrajowca trafi na długo za kraty,zaś na odwrót, skończy się pogrożeniem palcem w wykonaniu sędziego.Co zaczyna być praktykowane w Niemczech ,Szwecji ,czy innych krajach Europy zach.

  • Accipiter
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.