Mieszkaniec Chodzieży zwrócił uwagę dwóm Ukraińcom na ich agresywne zachowanie. Ci pod pozorem pojednania pobili go i wywieźli do lasu. Zostali zatrzymani, grozi im po kilka lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy z 10 na 11 września. W jednym z lokali w Chodzieży doszło do sprzeczki, gdy 42-letni mieszkaniec miasta zwrócił uwagę dwóm agresywnym mężczyznom, Ukraińcom, by nie zaczepiali innych osób. W wyniku kłótni, ochrona lokalu ich wyprosiła.

Początkowo wydawało się, że sprawa się skończyła. Ukraińcy nie odeszli jednak, tylko zostali na zewnątrz, nieopodal lokalu. Kiedy mężczyzna, z którym się pokłócili, wyszedł z lokalu, podeszli do niego. Twierdzili, że chcą się z nim pogodzić i przeprosić. Zaprosili go do swojego samochodu.

Gdy Polak wszedł do pojazdu, jeden z Ukraińców zaczął dusić go linką, którą niespodziewanie założył mu na szyję. Drugi Ukrainiec zaczął z kolei bić Polaka po twarzy. Trzeci mężczyzna, kierowca natychmiast odjechał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Napastnicy wywieźli mężczyznę do lasu w południowej części miasta. Tam wyciągnęli go z pojazdu, skopali i pobili, a następnie odjechali. Pobity mężczyzna zawiadomił policję. Szczęśliwie nie doznał poważnych obrażeń. Policjanci z Wydziału Kryminalnego chodzieskiej komendy bardzo szybko ustalili prawdopodobną tożsamość. Okazało się, że to nie pierwsza sytuacja tego rodzaju. Obaj Ukraińcy już wcześniej zachowywali się agresywnie.

Tydzień później, policjanci upewnili się, że sprawcami są dwaj Ukraińcy w wieku 40 i 33 lat. Obaj zostali zatrzymani i usłyszeli zarzut, że działając wspólnie i w porozumieniu dokonali pobicia 42-letniego mieszkańca Chodzieży, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Zgodnie z decyzją sądu, aresztowano ich na 2 miesiące. Grozi im kilka lat więzienia.

Niedawno informowaliśmy o sprawie Ukraińca zatrudnionego w gospodarstwie w Kurowie niedaleko Puław, który brutalnie zamordował i okradł bramkarza miejscowego klubu, z którym wcześniej się pokłócił. Próbował uciec na Ukrainę, gdzie wcześniej odsiadywał już wyrok za morderstwo. Za zabicie na Ukrainie kobiety spędził 15 lat w tamtejszym więzieniu. Został aresztowany, przyznał się do winy. Oświadczył, że zabił Polaka, ponieważ ten go obraził. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywocie.

Czytaj również:

Ukrainiec w bestialski sposób zamordował polską rodzinę we Włoszech [FOTO 18+]

Jelenia Góra: Ukrainiec, który zabił dwie nastolatki trzeźwiał dwa dni

Chodziez.policja.gov.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  bob :

  Więcej tu zdegenerowanych meneli (często że skrzywioną psychiką po służbie w Donbasie) wpuszczajcie pisobanderowcy będziecie odpowiadać za to. Czy nie można przed wydaniem pozwoleń na prace sprawdzać karalności?? Ostatnio w lubelskim zabójstwo piłkarza teraz też o mały włos mogło skończyć się podobnie.

  • Avatar
   Accipiter :

   Przepraszam panią Oksanę Zabużko, arcybiskupa Światosława Szewczuka, pana Andrija Deszczycę, pana Igora Isajewa, pana Grzegorza Kuprianowicza, pana Petra Poroszenkę, pana Piotra Tymę oraz pozostałych członków narodu ukraińskiego, a także naród czeczeński oraz imigrantów z krajów Afryki za ich publiczne znieważenie w Internecie z powodu przynależności narodowej, etnicznej i rasowej, a także za publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publicznego nawoływania do przestępstwa na ich szkodę i za publiczne pochwalanie przestępstwa. Zwracam uwagę i ostrzegam wszystkich, że tego rodzaju zachowania są niezgodne z polskim prawem.