Ukrainiec zatrudniony w gospodarstwie w Kurowie niedaleko Puław brutalnie zamordował i okradł bramkarza miejscowego klubu, z którym wcześniej się pokłócił. Próbował uciec na Ukrainę, gdzie wcześniej odsiadywał już wyrok za morderstwo.

W minioną niedzielę Ukrainiec Siergiej V., zatrudniony w przy zbieraniu owoców w Kurowie, napadł na jednego z mieszkańców. Zadał mu kilkanaście ciosów nożem i okradł. Ofiara zmarła.

Okazało się, że zamordowanym był niespełna 33-letni Grzegorz K., bramkarz miejscowego klubu piłkarskiego KS Garbarnia Kurów. W minioną sobotę, Garbarnia rozgrywała wyjazdowy mecz z Piastovią w klasie okręgowej. Po powrocie część drużyny udała się do miejscowego baru. Był tam również 36-letni Siergiej V., który przez ostatnie dwa tygodnie pracował na plantacji przy ul. Fabrycznej.

Między mężczyznami doszło do kłótni. Wydawało się, że sytuacja jest opanowana. Gdy jednak Polak wyszedł, Ukrainiec ruszył za nim. Ok. 4 nad ranem zaatakował go na ul. Wojska Polskiego. Zadał mu kilkanaście ciosów nożem, po czym ukradł mu portfel z kartą bankomatową. Wiadomo, że następnie wrócił do gospodarstwa, na którym pracował, spakował się i próbował uciec na Ukrainę. W międzyczasie próbował wypłacić z bankomatu większą sumę pieniędzy. Leżące w bramie ciało Grzegorza K. przed 7 rano sąsiad.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Policja zdołała szybko ustalić tożsamość sprawcy, m.in. dzięki nagraniu z kamery umieszczonej w bankomacie. Przed przejściem granicznym w Dorohusku zatrzymali autobus, którym jechał sprawca. Został aresztowany, przyznał się do winy. Oświadczył, że zabił Polaka, ponieważ ten go obraził. Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem grozi mu dożywocie.

Siergiej V. przyznał się także, że był już wcześniej karany za morderstwo. Za zabicie na Ukrainie kobiety spędził 15 lat w tamtejszym więzieniu.

Według lokalnych mediów, zbrodnia wstrząsnęła całą miejscowością. Prawdopodobnie we wtorek Siergiej V. zostanie doprowadzony do prokuratury.

Czytaj również:

Ukrainiec w bestialski sposób zamordował polską rodzinę we Włoszech [FOTO 18+]

Jelenia Góra: Ukrainiec, który zabił dwie nastolatki trzeźwiał dwa dni

Interia.pl / dziennikwschodni.pl /Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz