Turecko-Islamska Federacja Kulturowa (TICF), która reprezentuje 144 meczetów uczęszczanych przez Turków w Holandii, uważa, że wpisy antyimigracyjnego polityka Geerta Wildersa łamią warunki korzystania z usług Twittera.

Jak powiedział pełnomocnik TICF, Ejder Köse, w rozmowie z holenderskim dziennikiem Algemeen Dagblad, „Twitter daje Wildersowi platformę do rozpowszechniania swojej nienawiści i propagandy na całym świecie. Oznacza to, że nie tylko Wilders, ale także Twitter podlega karze w tych krajach [gdzie bluźnierstwo przeciwko islamowi jest karane]. Świat jest większy niż Holandia.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Wilders jest szefem holenderskiej Partii Wolności (PVV), która jest znana ze swojego antyislamskiego i antyimigracyjnego stanowiska. Na wieści o zarzutach TICF, napisał na Twitterze: „Szaleństwo”. Jak informuje portal Breitbart, w marcu TICF złożył skargę do holenderskiej prokuratury przeciwko Wildersowi w związku z filmem, który udostępnił na Twitterze, z którego wynikało, że islam oznacza dyskryminację, przemoc i terror.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa, co nie spodobało się środowisku reprezentowanym przez Köse. „Dlatego zaczęliśmy szukać innych sposobów na powstrzymanie Wildersa. Jeśli nie będzie działać przez prawo karne, spróbujemy przez prawo cywilne” – stwierdził Köse.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandal w Holandii – tamtejszy rząd wspierał dżihadystów w Syrii

kresy.pl / breitbart

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz