Turecko-Islamska Federacja Kulturowa (TICF), która reprezentuje 144 meczetów uczęszczanych przez Turków w Holandii, uważa, że wpisy antyimigracyjnego polityka Geerta Wildersa łamią warunki korzystania z usług Twittera.

Jak powiedział pełnomocnik TICF, Ejder Köse, w rozmowie z holenderskim dziennikiem Algemeen Dagblad, „Twitter daje Wildersowi platformę do rozpowszechniania swojej nienawiści i propagandy na całym świecie. Oznacza to, że nie tylko Wilders, ale także Twitter podlega karze w tych krajach [gdzie bluźnierstwo przeciwko islamowi jest karane]. Świat jest większy niż Holandia.”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Wilders jest szefem holenderskiej Partii Wolności (PVV), która jest znana ze swojego antyislamskiego i antyimigracyjnego stanowiska. Na wieści o zarzutach TICF, napisał na Twitterze: „Szaleństwo”. Jak informuje portal Breitbart, w marcu TICF złożył skargę do holenderskiej prokuratury przeciwko Wildersowi w związku z filmem, który udostępnił na Twitterze, z którego wynikało, że islam oznacza dyskryminację, przemoc i terror.

Prokuratura odmówiła jednak wszczęcia śledztwa, co nie spodobało się środowisku reprezentowanym przez Köse. „Dlatego zaczęliśmy szukać innych sposobów na powstrzymanie Wildersa. Jeśli nie będzie działać przez prawo karne, spróbujemy przez prawo cywilne” – stwierdził Köse.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Skandal w Holandii – tamtejszy rząd wspierał dżihadystów w Syrii

kresy.pl / breitbart
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz