Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Nova Post, należąca do ukraińskiej grupy logistycznej Nova, nawiązała współpracę z Orlen Paczką. Dzięki umowie firma uzyska dostęp do kolejnych 15 tys. punktów odbioru i nadania przesyłek w Polsce. (więcej…)
Dynamo Kijów przegrało z PAOK-iem Saloniki 2:3 w meczu eliminacji Ligi Europy rozegranym w Lublinie. Po spotkaniu więcej mówi się jednak o wydarzeniach na trybunach, gdzie pojawiła się rosyjska flaga i okrzyki „Jebać UPA i Banderę”. (więcej…)
Mateusz Morawiecki poinformował, że skupione wokół niego środowisko liczy 40 posłów, jednego senatora i trzech europosłów.
Były premier wystąpił po tym, jak Jarosław Kaczyński ogłosił odejście z PiS „trzydziestu kilku” parlamentarzystów.
Podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie lider Stowarzyszenia „Rozwój Plus” przekonywał, że do końca zabiegał o utrzymanie jedności Prawa i Sprawiedliwości.
W rosyjskim ataku na wystawę technologii obronnych w obwodzie kijowskim zginął pracownik polskiego przedsiębiorstwa działającego w sektorze zbrojeniowym. Mężczyzna nie był obywatelem Polski. Informację przekazaną przez Defence24 potwierdziło polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Do ataku doszło w piątek, 24 lipca, podczas wydarzenia „Defense Demo Day & Defense Expo”, zorganizowanego na terenie prywatnego poligonu w obwodzie kijowskim. W pokazach uczestniczyli przedstawiciele przemysłu obronnego, wojska oraz przedsiębiorstw technologicznych.
Jak ustalił portal Defence24, jedną z ofiar śmiertelnych był pracownik firmy z polskiego sektora obronnego. MSZ poinformowało, że wszystkie osoby poszkodowane objęto pomocą konsularną. Polskie służby konsularne pozostają z nimi w kontakcie i zapewniają potrzebne wsparcie.
Prezydent USA Donald Trump ostrzegł przywódców Rosji i Chin przed zmianą stanowiska w sprawie dostarczania broni Iranowi. Wypowiedź padła po śmierci czterech amerykańskich żołnierzy i pojawieniu się podejrzeń o możliwe zagraniczne wsparcie techniczne dla Teheranu.
W piątek prezydent Stanów Zjednoczonych odniósł się na platformie Truth Social do doniesień o możliwym wsparciu Iranu przez Chiny i Rosję, deklarując, że wierzy zapewnieniom przywódców obu państw. Amerykański prezydent ostrzegł jednocześnie Pekin i Moskwę przed dostarczaniem uzbrojenia Teheranowi.
„Prezydent Xi, podczas naszego niedawnego spotkania w Pekinie, w Chinach, powiedział mi, że pod żadnym pozorem nie przekaże ani nie sprzeda broni Islamskiej Republice Iranu – a to oświadczenie dotyczyło również chińskich firm. Biorąc pod uwagę nasze relacje, wierzę mu na słowo, a poza tym wyświadczam mu również ogromną przysługę” — napisał prezydent USA.
Na terenach kontrolowanych przez władze Ukrainy mieszka obecnie około 27–28 mln ludzi, a po zakończeniu wojny nie należy oczekiwać baby boomu – ocenia demograf Ołeksandr Hładun. Ostrzega, że masowy napływ cudzoziemców może podnieść czynsze, zahamować wzrost płac, a w ciągu 20–25 lat migranci i ich rodziny mogliby stanowić nawet jedną trzecią ludności kraju.
Demograf zaznaczył w przeprowadzonej w tym tygodniu rozmowie, że nie można obecnie wiarygodnie określić liczby osób przebywających na terenach okupowanych. Ze względu na wojnę ukraińska służba statystyczna nie publikuje danych demograficznych, dlatego naukowcy opierają swoje szacunki między innymi na informacjach Ministerstwa Sprawiedliwości o urodzeniach i zgonach, danych straży granicznej, organizacji międzynarodowych oraz badaniach ankietowych. Wskazał, że obecnie na terenach kontrolowanych przez władze Ukrainy mieszka obecnie około 27–28 mln ludzi.
Ostatni powszechny spis ludności na Ukrainie przeprowadzono w 2001 roku. Według Hładuna organizowanie kolejnego podczas wojny nie ma sensu ze względu na niestabilne procesy migracyjne. Spis powinien zostać przeprowadzony rok lub dwa lata po zakończeniu działań wojennych.
Dążenie do zapewnienia kontroli ponadnarodowych korporacji nad złożami dnieprowsko-donieckiego ropo-gazowego regionu przekształciło wojnę przeciwko mieszkańcom Doniecka i Ługańska w wojnę eksterminacyjną. Masowa eksterminacja ludności cywilnej, wytworzenie atmosfery strachu zmuszającego ludzi do porzucania ojczyzny i stawania się uchodźcami, stały się głównymi instrumentami realizacji interesów ponadnarodowych korporacji dla których władza ustanowiona w Kijowie po przewrocie państwowym to zaledwie dekoracja służąca do ukrycia gigantycznej czystki etnicznej rosyjskiej i rosyjskojęzycznej ludności Donbassu.
TEMU WSZYSTKIEMU SLUZY ,,tajny rozkaz gauleitera Poroszenko: zniszczyć szpitale i cerkwie,przychodnie i inne instytucje, które mogą zapewnić ludności pomoc i opiekę medyczną. ……ażeby zrozumieli, że Bóg ich opuścił. Tym samym wywołamy panikę i rzucimy na ich kolana”. Oto jaka jest taktyka kijowskiej władzy.
LEKKA REKA POROSZENKO I JEGO KIJOWSCY BANDYCI NA DZIEN DZISIEJSZY MAJ NA SWOICH REKACH KREW PONAD 80-CIU TYSIECY ISTNIEN UKRAINCOW,KTORYCH CELOWO POZBAWIA SIE DALEJ ZYCIA. LUDNOSC LUGANSKA I DONIECKA CHWYCILA ZA BRON BY POKRZYZOWAC BANDYCKIE PLANY KIJOWSKIEGO REZYMU WIEDZIONEGO NA SMYCZY USA I EUROKOLCHOZU… OBECNIE: Trwa proces Radovana Karadžicia przed haskim trybunałem ds. zbrodni w byłej Jugosławii wchodzi w ostatnią fazę. Oskarżyciele są pewni: przywódca bośniackich Serbów jest głównym odpowiedzialnym za zbrodnie popełniane podczas wojny w Bośni. Trwająca w latach 1992 –1995 wojna domowa w Bośni i Hercegowinie była najokrutniejszym konfliktem w Europie po zakończeniu II wojny światowej. W jej wyniku zginęło ok. 100 tys. ludzi, a ponad 2 mln musiało opuścić swoje domy. To podczas niej dokonano w 1995 r. masakry w bośniackiej Srebrenicy, w której wyniku wojska serbskie zamordowały ok. 8 tys. muzułmańskich mężczyzn i chłopców i przez 44 miesiące oblegały i ostrzeliwały obecną stolicę Bośni i Hercegowiny – Sarajewo, w którym zginęło 10 tys. ludzi.
PS.
A MOZE TEN STOLEK NIE POWINIEN OSTYGNAC I JESZCZE NA CIEPLY ZARAZ POWINNI POSADZIC POROSZENKE Z CALA JEGO EKIPA, CO ???”
PANIE ORBAN SĄDZILEM,ZE JEST PAN O NIEBO MADRZEJSZY OD ,,POLSKOJEZYCZNYCH ELYT RZADZACYCH” A TU TAKA POMYŁKA…
A TERAZ TROCHE PRAWDY NA PODSTAWIE ,,polskiej” RZECZYWISTOSCI:Wszystkie Rządy po 1989 roku doprowdziły Polskę do obecnego stanu. 1.Skarb Państwa pusty bo „sprywatyzowano”- sprzedano obcemu kapitałowi wszystkie ważniejsze przedsiębiorstwa i te mniejsze, łącznie z wytwórniami dżemu, musztardy i octu. Pracujemy za psie pieniądze u obcych w fabrykach, które były nawet za „komuny” własnością Polski. Te zakłady, które były konkurencyjne dla zachodnich /kopalnie, huty, stocznie,banki, wytwórnie nowoczesnych turbin np ZAMECH w Elblągu, sprzedano i zlikwidowano. Zaczynają sprzedawać ziemię. Dlatego nasuwa się pytanie. Jeśli suwerenne Państwo to zorganizowana /produkcja, armia, zaspokajanie potrzeb ludności żywieniowych, mieszkaniowych itd/ jedna lub kilka nacji na określonym obszarze ziemi To czym jest teraz Polska ? Suwerennym krajem ? Dawno nim przestała być ! Powstaje też pytanie jaka jest obecnie POLSKA RACJA STANU ? W oddawaniu obcym ostatnich już „sreber rodowych” ? A co na ten temat mówi nasza Konstytucja ? 2. W rozsypce każda dziedzina życia społecznego /sprawiedliwość – sądy i prokuratury, służba zdrowia, szkolnictwo, ograniczana z roku na rok samorządność. Brak pracy i perspektyw na nią wygonił MILIONY młodych, wykształconych, przedsiębiorczych Polaków za granicę. Tam się ubezpieczają, płacą podatki, kupują mieszkania. Jednocześnie nasz Rząd płacze że dziura finansowa olbrzymia /bojąc się obcięcia przywilejów koalicyjnego PSL _ KRUS, służb mundurowych, górników itd/ a ZUS nie ma pieniędzy na emerytury. Nie piszę o korupcji /CBA prowadzi w tej chwili ponad 100 postępowań wśród najwyższych elit z podejrzeniem korupcji/, nepotyzmie / kolesie i krewniacy obsadzili Spółki /już nieliczne/ Skarbu Państwa, ARI Modernizacji Rolnictwa, Administracji Rządowej i Samorządowej/ często czystej głupocie i nieróbstwie. Astronomiczne /dla siebie/ pensje jakby nie pracowali w kryzysowej Polsce /kryzys jest tylko wymówką dla szarego Obywatela gdy skarży się na śmieciowe umowy, brak miejsc pracy, nędzę, nie płacenie za nadgodziny w ramach „elastycznego czasu pracy” itd. W przedwojennej Polsce powstało dla nieudaczników powiedzenie – NIE POTRAFISZ TO NIE PCHAJ SIE NA AFISZ. Ale , kolesie ze styropianu i nie tylko, pchali sie do koryta i mamy wynik. Nie maja wstydu.
O TYM TEZ NALEŻY WSPOMNIEC !!!
U samego zarania III RP, społeczeństwo polskie otrzymało z ich rąk mesjasza. Był nim stary komunistyczny aparatczyk, „profesor” Leszek Balcerowicz. Po uprzednim przeszkoleniu w USA, uzyskał on stanowisko żelaznego wicepremiera, w każdym z kolejnych rządów. Nawet gabinet premiera Olszewskiego, nie oby się bez jego osoby.
Balcerowicz, jako kapłan bóstwa „wolnego rynku”, w przeciągu kilku lat doprowadził do totalnej grabieży realnej gospodarki i zawłaszczenia polskiego systemu finansowego przez banki zachodnie. Wszelka krytyka „mesjasza” byłą niedopuszczalna, a „elity” bezkrytycznie spijały z jego warg wszystkie ekonomiczne mądrości.
Po kilku latach gospodarczej „transformacji”, Polacy z PRL-owskich biedaków przekształcili się w „europejskich” nędzarzy. Pozbawieni z dnia na dzień środków utrzymania, emigrowali en masse.Skala miękkiego ludobójstwa dokonana przy pomocy „transformacji” jest tak wielka, ze przyćmiewa dokonania Hitlera i Stalina w stosunku do Narodu Polskiego. Na dodatek ludobójstwo to kontynuowane jest po dzień dzisiejszy.
Pismo mówi jednak: ”nie bójcie się się tych, którzy jedynie ciało mogą zabić, a duszy nie”. Dlatego znacznie groźniejsze rezultaty przyniosła zmasowana kampania ogłupiania i demoralizacji Narodu. Aby w całej pełni można ją było przeprowadzić, należało wpierw wtłoczyć III RP w system unijny. Pomimo, ze UE nosi wszelkie znamiona szatana, członkostwo Polski w jej strukturach uzyskało poparcie polskiego KK …
Koncze bo komputer zaczal wariowac przez wage tematu.