W mieście Kayseri w środkowej Turcji miał miejsce zamach na autobus przewożący tureckich żołnierzy. Zginęło co najmniej kilkunastu wojskowych, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

Jak podają tureckie siły zbrojne, zginęło 13 wojskowych, a 48 zostało rannych. Ofiary to szeregowi i podoficerowie, którzy otrzymali przepustki i zgodę na opuszczenie koszar w Kayseri. W wyniku wybuchu poszkodowani mieli zostać również cywile. Stacja NTV podaje, że mieli oni znajdować się wśród pasażerów.

Do eksplozji doszło, gdy autokar przejeżdżał blisko siedziby uniwersytetu, obok samochodu, w którym miały zostać umieszczone materiały wybuchowe – podaje agencja Dogan. Wcześniej źródła w miejskim szpitalu potwierdziły, że co najmniej 25 osób zostało rannych, a część osób zginęło.

Inne źródła podają z kolei, że zginęło 15, a nawet ponad 30 osób. W sprawie toczy się śledztwo.

Tydzień temu do dwóch ataków doszło w Stambule. Do ataków przyznała się grupa kurdyjskich bojowników– Sokoły Wolności Kurdystanu (TAK) powiązana ze zdelegalizowaną w Turcji separatystyczną Partią Pracujących Kurdystanu (PKK). W przeprowadzonych przez Kurdów zamachach zginęło 38 osób, a rannych zostało 155.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Stambuł: potężny wybuch niedaleko stadionu piłkarskiego [+FOTO / +VIDEO]
Istambuł: moment eksplozji pod stadionem [+VIDEO]
Druga eksplozja i odgłosy strzałów w Istambule [+VIDEO]

Hurriyetdailynews.com /twitter.com / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz