Podczas IV Forum omawiana jest kwestia ukraińska w programie i ideologii polskiego podziemia oraz kwestia polska w programie i ideologii ukraińskiego podziemia. Organizatorami spotkań są IPN-y obu krajów.

W dniach 27-30. marca br. w Krakowie odbywają się obrady IV Polsko-Ukraińskiego Forum Historyków.

Organizatorami spotkań, które odbywają się naprzemiennie w Polsce i na Ukrainie są Instytuty Pamięci Narodowej Polski i Ukrainy.

Podczas IV Forum omawiana jest kwestia ukraińska w programie i ideologii polskiego podziemia oraz kwestia polska w programie i ideologii ukraińskiego podziemia.

Poprzednie, III Forum, które odbyło się jesienią 2016 r. w Kijowie dotyczyło zbrodni wołyńskiej oraz zagadnień związanych z działalnością polskiego i ukraińskiego podziemia na terenach Kresów Południowo-Wschodnich w latach II wojny światowej. Jak podaje strona internetowa polskiego IPN, podczas tego spotkania ujawniły się największe różnice zdań pomiędzy polskimi i ukraińskimi historykami.

Obrady Forum nie są jawne, po ich zakończeniu wydawany jest wspólny komunikat.

CZYTAJ TAKŻE: Wiatrowycz: Kaczyński chce narzucać Ukraińcom swoje fantazyjne wyobrażenia o przeszłości

ipn.gov.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz