Wedle ultimatum Kijów ma cztery miesiące na poprawę ochrony własności intelektualnej lub zostaną cofnięte korzyści Generalnego Systemu Preferencji.

W komunikacie opublikowanym w piątek przez Biuro Przedstawiciela USA ds. Handlu zaznaczono, że prezydent Trump wystosował ultimatum z powodu ciągłego braku zapewnienia przez Ukrainę odpowiedniej i skutecznej ochrony własności intelektualnej, mimo wieloletnich zachęt i pomocy ze strony rządu USA.

Prezydent USA Donald Trump przekazał informację o swojej decyzji ws. ultimatum postawiony Ukrainie w osobnym piśmie przesłanym do spikera Izby Reprezentantów i przewodniczącego Senatu.

CZYTAJ TAKŻE: USA pochwaliły ukraińskie prawo oświatowe

Biuro Przedstawiciela USA ds. Handlu podkreśliło, że Trump ma nadzieję, iż Kijów dobrze wykorzysta dany okres czterech miesięcy i poprawi sytuację w dziedzinie ochrony praw do własności intelektualnej, w tym wypłat należnych korzyści finansowych posiadaczom tych praw.

W ramach Generalnego Systemu Preferencji państwa, które zostały zakwalifikowane jako rozwijające się, lub ubogie, mogą eksportować do USA wybrane rodzaje towarów bez cła. Corocznie lista tych dóbr, a także krajów uprawnionych do korzystania z preferencji poddawana jest przeglądowi przez władze federalne.

Kresy.pl / interia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz