Amerykański prezydent elekt Donald Trump zapewnia, że żadna rakieta balistyczna z Korei Północnej nigdy nie doleci do USA. Jednocześnie skrytykował Chiny, które jego zdaniem „nie chcą pomóc” w kwestii Pjongjangu.

W swoim noworocznym przemówieniu przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un oświadczył, że przygotowania do wystrzelenia międzykontynentalnego pocisku balistycznego „weszły w ostatni etap”. Nie sprecyzował jednak, kiedy taki test miałby się odbyć.

– Korea Północna właśnie oświadczyła, że jest na ostatnim etapie opracowywania broni nuklearnej zdolnej do osiągnięcia części terytorium USA. To się nigdy nie zdarzy!– napisał Trump na Twitterze. W komentarzu agencja AP stwierdziła, że nie jest jasne, czy Trump chciał powiedzieć, że zatrzyma Koreę Północną, czy po prostu otwarcie powątpiewa w jej realny potencjał militarny.

Z kolei w kolejnym wpisie Trump skrytykował Pekin. Jak napisał: – Chiny zabierają olbrzymie ilości pieniędzy i bogactw z USA poprzez totalnie jednostronny handel, ale nie chcą pomóc w kwestii Korei Północnej. Miło!

PRZECZYTAJ: Trump: Chiny gwałcą USA [+VIDEO]

Jak informowaliśmy, w grudniu prezydent-elekt USA zagroził odejściem od zasady jednych Chin, tj. uznawania Tajwanu za część chińskiego terytorium. Wywołało to zdecydowaną deklarację Pekinu.

Rmf24.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz