Według dziennikarza The Telegraph łódź patrolowa francuskiej żandarmerii w środę rano przejęła ponton z nielegalnymi imigrantami z Afganistanu, przetransportowała go na wody terytorialne Wielkiej Brytanii i tam zostawiła.

Dziennikarz The Telegraph poinformował na łamach portalu, że był świadkiem jak francuska łódź patrolowa transportowała ponton z nielegalnymi imigrantami na wody terytorialne Wielkiej Brytanii. Do zdarzenia miało dojść w środę rano.

Według dziennikarza na pontonie miało znajdować się szesnastu afgańskich imigrantów, w tym cztery kobiety i dwoje dzieci.

Okręt P726 Aramis miał zauważyć przepełniony ponton na francuskich wodach terytorialnych. Według portalu, załoga skierowała imigrantów na brytyjskie wody, a po ich przekroczeniu natychmiast opuściła miejsce. Brytyjczycy od dłuższego czasu podejrzewali francuską straż przybrzeżną o tego typu działania.

“Obserwowałem, jak francuska marynarka wojenna wysłała własną małą łódkę, początkowo oferując migrantom butelki wody i kamizelki ratunkowe, po czym ruszyła do Wielkiej Brytanii i kazała imigrantom podążać za sobą” – relacjonuje dziennikarz. Jeden mężczyzna w tradycyjnej afgańskiej chustce na głowę miał krzyknąć i zapytać, gdzie jest Wielka Brytania.

Zobacz też: Nielegalni imigranci z Afganistanu zatrzymani na Śląsku

Portal zarzuca Francuzom, że prezydent Francji Emmanuel Macron zobowiązał się do „zacieśnienia” współpracy z Wielką Brytanią „przeciwko przemytnikom migrantów”. Władze krajów „zgodziły się współpracować w duchu współpracy w celu rozwiązania problemu”.

Imigranci zostali odnalezieni przez łódź patrolową brytyjskiej straży granicznej Hunter, znajdowali się już na wodach terytorialnych Wielkiej Brytanii więc zostali przewiezieni przez strażników na brzeg kraju.

Zobacz też: Stany Zjednoczone wycofają kilka tysięcy żołnierzy z Afganistanu i Iraku

Kresy.pl/The Telegraph

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply