Prototyp elektrycznego samochodu dostawczego Ursusa – Elvi wyjedzie testowo na ulice Lublina już w listopadzie tego roku.

Samochód Ursusa będzie ważył do 3,5 tony, a jego ładowność ma wynosić 1100 kilogramów. Elvi będzie wyposażony w 1 silnik o mocy 100 KM lub 2 silniki o mocy 50 KM. Prędkość maksymalna samochodu ma wynosić ok. 100 kilometrów na godzinę, jednak aby uzyskać maksymalny zasięg – 150 kilometrów, auto musi jechać około 50-60 km/h.

Elvi od Ursusa ma około 2 metrów. Producent podkreśla, że baterie litowo-jonowe będzie można naładować do 90 proc. już w 15 minut. Dla porównania, konkurencyjna konstrukcja Volkswagena ładuje się do 80 proc. w 45 minut.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ursus: produkcja elektrycznego samochodu dostawczego może ruszyć w II kwartale 2018 r.

Prezes współpracujących z Ursusem Zakładów Cegielskiego, Wojciech Więcławek podkreśla nowoczesność zastosowanych w tym polskim samochodzie dostawczym rozwiązań: Napęd, którym dysponujemy, to najnowocześniejsza technologia na świecie, wyprzedzająca rozwiązania oferowane przez konkurencję. Innowacyjne napędy z indukcyjnymi silnikami pięciofazowymi wyróżnia podwyższony moment obrotowy. Jest o 15 proc. większy niż rozwiązania dostępne na rynku. Napędy są mniejsze, lżejsze, przez co idealnie nadają się do zastosowania w pojazdach.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Dokładne parametry samochodu Ursusa zostaną jednak zbadane w listopadzie – wtedy to prototyp wyjedzie na ulice Lublina. Firma chciałabym aby produkcja seryjna Elvi ruszyła w drugim kwartale 2018 roku.

Kresy.pl / leftlane.pl

Reklama



1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz