„Społeczność ludzi zaangażowana w „strajk przedsiębiorców” założy partię o tej samej nazwie. Zaczyna się zbiórka podpisów, zapewne w ciągu kilku miesięcy partia zostanie zarejestrowana” – oświadczył w sobotę kandydat na prezydenta Paweł Tanajno. Podkreślił, że w nadchodzących wyborach pozostanie kandydatem niezależnym.

W sobotę kandydat na prezydenta Paweł Tanajno ogłosił podczas konferencji prasowej w Zabrzu, że „strajk przedsiębiorców” założy partię polityczną. Podkreślił, że rozpoczyna się zbiórka podpisów – relacjonuje „Polsat News”. Wyraził opinię, że partia zostanie zarejestrowana w ciągu kilku miesięcy. Zaznaczył, że w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie kandydatem niezależnym.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7549.32 PLN    (34.31%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Tanajno wyraził opinię, że 'strajk przedsiębiorców” cieszy się dużym poparcie społecznym. Dodał, że popierają go przedsiębiorcy i obywatele, którym zależy na walce o „suwerenność nad klasą polityczną”.

Zapowiedział, że ruch społeczny przekształci się w partię polityczną o nazwie Strajk Przedsiębiorców. Podkreślił, że sam nie zamierza do niej wstępować. Będzie ją popierał.

Zaznaczył, że pozostanie kandydatem niezależnym w nadchodzących wyborach.

Tanajno ogłosił także powstanie nowej inicjatywy. Powiedział, że na Śląsku powstaje pionierski projekt mający na celu uwolnienie przedsiębiorców branży budowlanej spod dyktatu deweloperów.

„Budynki budują mali i średni przedsiębiorcy. Oni chcą powołać spółkę, która zastąpi deweloperów i da Polakom tańsze mieszkania. Projekt będzie rozszerzany na inne branże” – powiedział kandydat na prezydenta.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Tanajno wyraził niezadowolenie z działań polityków w ramach walki z koronawirusem. „Skoro państwo zbankrutowało, a politycy nie są w stanie odpowiedzieć za zniszczenie gospodarki w ramach tzw. „kwarantanny”, która była pomyłką i się zbłaźnili to my, jako pracodawcy mamy prawo domagać się suwerennego głosu obywateli, a klasa polityczna ma zająć się posłusznym wykonywaniem głosu obywateli” – powiedział.

Zobacz także: Protest przedsiębiorców: Paweł Tanajno usłyszał zarzuty

polsatnews.pl / kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz