„Społeczność ludzi zaangażowana w „strajk przedsiębiorców” założy partię o tej samej nazwie. Zaczyna się zbiórka podpisów, zapewne w ciągu kilku miesięcy partia zostanie zarejestrowana” – oświadczył w sobotę kandydat na prezydenta Paweł Tanajno. Podkreślił, że w nadchodzących wyborach pozostanie kandydatem niezależnym.

W sobotę kandydat na prezydenta Paweł Tanajno ogłosił podczas konferencji prasowej w Zabrzu, że „strajk przedsiębiorców” założy partię polityczną. Podkreślił, że rozpoczyna się zbiórka podpisów – relacjonuje „Polsat News”. Wyraził opinię, że partia zostanie zarejestrowana w ciągu kilku miesięcy. Zaznaczył, że w nadchodzących wyborach prezydenckich będzie kandydatem niezależnym.

Tanajno wyraził opinię, że ‚strajk przedsiębiorców” cieszy się dużym poparcie społecznym. Dodał, że popierają go przedsiębiorcy i obywatele, którym zależy na walce o „suwerenność nad klasą polityczną”.

Zapowiedział, że ruch społeczny przekształci się w partię polityczną o nazwie Strajk Przedsiębiorców. Podkreślił, że sam nie zamierza do niej wstępować. Będzie ją popierał.

Zaznaczył, że pozostanie kandydatem niezależnym w nadchodzących wyborach.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tanajno ogłosił także powstanie nowej inicjatywy. Powiedział, że na Śląsku powstaje pionierski projekt mający na celu uwolnienie przedsiębiorców branży budowlanej spod dyktatu deweloperów.

„Budynki budują mali i średni przedsiębiorcy. Oni chcą powołać spółkę, która zastąpi deweloperów i da Polakom tańsze mieszkania. Projekt będzie rozszerzany na inne branże” – powiedział kandydat na prezydenta.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Tanajno wyraził niezadowolenie z działań polityków w ramach walki z koronawirusem. „Skoro państwo zbankrutowało, a politycy nie są w stanie odpowiedzieć za zniszczenie gospodarki w ramach tzw. „kwarantanny”, która była pomyłką i się zbłaźnili to my, jako pracodawcy mamy prawo domagać się suwerennego głosu obywateli, a klasa polityczna ma zająć się posłusznym wykonywaniem głosu obywateli” – powiedział.

Zobacz także: Protest przedsiębiorców: Paweł Tanajno usłyszał zarzuty

polsatnews.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz