Talibowie próbują złamać opór w prowincji Pandższir przypuszczając atak na południe regionu, poinformowało TASS w czwartek telefonicznie źródło regionalne zbliżone do Narodowego Frontu Oporu.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Tass powołując się na regionalne źródło zbliżone do Narodowego Frontu Oporu, Talibowie próbują złamać opór w prowincji Pandższir i przypuścili atak na południe regionu.

„Talibowie nie osiągnęli niczego na zachodnich podejściach do Pandższiru, więc teraz próbują wejść do regionu od południa, przez obszar Gulbahar” – powiedział, dodając, że bojownicy zaczęli używać ciężkiej broni i sprzętu wojskowego.

Zobacz też: Słynny afgański dowódca dostał się do niewoli talibów

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Al Jazeera donosiła wcześniej, że talibowie zdecydowali się rozpocząć operację wojskową przeciwko siłom oporu w Pandższirze po fiasku rozmów z ich przywódcami. Jednak rzecznik ruchu oporu, Fahim Daszty, powiedział w czwartek TASS, że milicje są zobowiązane do pokojowego rozwiązania sytuacji, ale są gotowe do walki w wojnie rozpoczętej przez bojowników. Według niego około 350 członków talibów zginęło w starciach w ciągu ostatnich dwóch dni, a kolejnych 35 zostało schwytanych.

Bojownicy Al-Kaidy weszli w szeregi talibów w ich operacji zdobycia buntującej się afgańskiej prowincji Pandższir, donosi kanał telewizyjny Al Arabiya.

„Jednostki bojowników Al-Kaidy przyłączają się do Talibów w ataku na Pandższir” – cytował kanał przedstawiciela Narodowego Frontu Oporu Afganistanu.

Zobacz też: Rosja rozważy uznanie nowych władz Afganistanu po utworzeniu w tym kraju rządu

Zarówno ruch talibów, jak i ruch oporu Pandższir używały ciężkiej broni podczas starć w czwartek, według raportów czwartkowe starcia rozpoczęły się około godziny 11:00 czasu lokalnego.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz