Niemieckie media podały informacje na temat akt KGB rodziny Witalija Kliczko. Dziadek lidera opozycyjnej partii UDAR był członkiem tajnej policji NKWD, a jego ojciec pełnij wysoką funkcję w Armii Czerwonej – podaje Radio Wnet.

O historii rodziny Witalija Kliczko rozmawiano w Poranku Wnet 19 grudnia z Janem Bogatko. Jedna z głównych postaci rewolucji ukraińskiej jest osobą powszechnie znaną w Niemczech i nawet przez wielu Niemców uważana jest za Niemca – stwierdził Jan Bogatko. Jednak pochodzenie Witalija Kliczko jest zupełnie inne. W jednej z niemieckich gazet – „Superillu”- pojawiła się informacja na temat akt KGB rodziny lidera ukraińskiej partii opozycyjnej UDAR. Wynika z tego, iż Kliczkowie są potomkami dynastii sowieckiej wysokiej rangi – mówił gość Poranka Wnet.

Witalij Kliczko urodził się w 1971 roku w ZSRS, w miejscowości Biełowodskoje (obecnie Kirgistan). Według podanych informacji przodkami lidera partii Udar są ubodzy chłopi – Kozacy oraz Żydzi z Ukrainy. Jednak kolejnym pokoleniom w drzewie genealogicznym Kliczko żyło się dużo lepiej. Jego dziadek był w NKWD, a ojciec – Władimir Rodionowicz Kliczko – pełnił wysoką funkcję generała w Armii Czerwonej. Później główny bohater wydarzeń na Majdanie przeniósł się na Zachód, gdzie osiągnął sukces w świecie boksu.

W 2010 roku założył partię polityczną Ukraiński Demokratyczny Alians na rzecz Reform (UDAR). W ostatnich dniach zrezygnował z tytułu mistrza świata WBC w wadze ciężkiej i prawdopodobnie nigdy nie wróci już na ring. Obecnie Witalij Kliczko zamierza skoncentrować się jedynie na polityce i Ukrainie, gdzie – jak mówi – jest potrzebny ludziom.

radiownet.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz