Premier Szydło na wspólnej konferencji z Mateuszem Morawieckim omawia nowe obowiązki wicepremiera.

Mateusz Morawiecki otrzymał dzisiaj z rąk prezydenta Andrzeja Dudę nominację na stanowisko ministra finansów. Podczas wspólnej konferencji prasowej z wicepremierem Beata Szydło zaprezentowała Morawieckiego w nowej roli. Powiedziała: Wszystko to stało się w ramach zmian w rządzie. Stawiamy na gospodarkę, to ona ma być priorytetem kolejnych miesięcy prac rządu. Odpowiedzialny plan rozwoju będzie miał priorytetowe, zielone światło. Wszystkie resorty muszą bardzo intensywnie rozpocząć realizację tego planu.

Dodała również: Potrzebny jest silny ośrodek gospodarczy w rządzie, który będzie te prace koordynował. Nowoczesnej myślenie o rozwoju i gospodarce jest planem, który będzie realizowany przez cały rząd. Pan premier Morawiecki wziął na siebie wielką odpowiedzialność. I będzie to wymagało wiele determinacji i pracy, a ja wierzę, że nie tylko sprosta temu zadanie, ale już niedługo będziemy mogli mówić o kolejnych projektach realizowanych przez nasz rząd.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Szydło ogłosiła zmiany w rządzie – wicepremier Morawiecki przejmie dodatkowo tekę ministra finansów

Wicepremier i minister rozwoju oraz finansów powiedział: Chcę doprowadzić do jak najlepszej koordynacji całej polityki gospodarczej i tak czuję swoją misję. To wypełnienie obietnic wyborczych i programu Prawa i Sprawiedliwości. Zdaje sobie sprawę, że jest to ogromna odpowiedzialność. Chciałbym też zadeklarować stabilność finansów publicznych. Jest to ogromna wartość i będzie ona utrzymana. Chciałbym złożyć ogromne podziękowania dla pana ministra Szałamachy, który świetnie prowadzić ten resort. To bardzo trudna funkcja i czasem trzeba powiedzieć „nie”, co nie jest łatwe.Wszystkie rzeczy związane z długiem i odbudową bazy podatkowej dobrze przebiegały. Już jutro chcemy przekazać budżet do prac w Sejmie. Budżet będzie miał deficyt poniżej 3 proc. i będzie to jeden z niższych deficytów w Unii Europejskiej.

Dziennikarze zarzucili premier, że Mateusz Morawiecki jest nowym „pomazańcem” prezesa Kaczyńskiego. Szydło odpowiedziała: Mogę powiedzieć bardzo poważnie, że oboje z Mateuszem jesteśmy pomazańcami Jarosława Kaczyńskiego. Zostaliśmy wynajęci przez Polaków, by zadbać o ich przyszłość. Opozycja zamiast mądrych wywodów powinna zająć się tym co jest obowiązkiem każdego z posłów – pracą parlamentarną.

kresy.pl / wpolityce.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz