Szwedzcy badacze przedstawili zaskakującą propozycję na łamach magazynu „Environmental Research Letters”.

Jak mówi Seth Weynes z Uniwersytetu w Lund – Ustaliliśmy, ze są cztery działania, które mogą skutkować istotnym zmniejszeniem emisji dwutlenku węgla: jedzenie diety opartej na warzywach; unikanie latania samolotami, rezygnacja z samochodu i decydowanie się na mniejszą liczbę dzieci. Dla przykładu – rezygnacja z samochodu zmniejsza emisję CO2 o 2,4 tony rocznie, a dieta wegetariańska – o 0,8 ton.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Badacze upatrzyli jednak największą oszczedność w rezygnowaniu z posiadania dzieci. – Jedna amerykańska rodzina, która zdecyduje się na posiadanie jednego dziecka mniej zapewni nam taką samą redukcję emisji CO2, jak 684 nastolatków, którzy będą wierni idei recyclingu przez całe życie – twierdzi Wynes.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Szwecja: liczba terrorystów wzrosła do kilku tysięcy 

Kresy.pl / Rzeczpospolita
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    crova1 :

    Lewacka propaganda jak zwykle przedstawia poziom intelektualny uczestników kontrmiesięcznic etc. Autorzy badania wychodzą z założenia, że dla typowego leminga ekologia = efekt cieplarniany = recykling = zrównoważony rozwój. Dlatego też potrafią porównywać zupełnie niezwiązane ze sobą rzeczy, takie jak recykling i emisja gazów i tworzyć na tej podstawie różne idiotyczne, lecz bardzo medialne hasełka w stylu „jedna aborcja = 684 nastolatków „wiernych idei recyklingu” przez resztę życia”.