Reporterzy TVP Info, zapytali napotkanych przez siebie Ukraińców o stosunek do Stepana Bandery. Większość odpowiedzi można określić, jako wymijające.

Reporterka próbowała się dowiedzieć, czy Bandera jest uważany za bohatera? Dwóch zapytanych Ukraińców stwierdziło, że owszem, jest on bohaterem narodu. Nie chcieli jednak rozwijać swoich odpowiedzi. Niektórzy z zapytanych odmówili odpowiedzi lub zasłonili się brakiem zainteresowania tematem. Kolejną poruszoną przez reporterkę kwestią byłą rzeź wołyńska. Jeden z Ukraińców odpowiedział, że nie wie nic na ten temat. Druga z osób odparła, że słyszała, ale niestety na tym wywiad się zakończył, ponieważ mężczyzna przerwał rozmowę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sonda została przeprowadzona w związku z wczorajszą rocznicą „Krwawej Niedzieli” Był to kulminacyjny moment agresji wobec Polaków, kiedy to oddziały UPA i OUN zaatakowały zamieszkiwane przez ludność polską osady i miejscowości dokonując krwawej rzezi ludności cywilnej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Podkarpacie: banery przeciw gloryfikacji OUN-UPA i informujące o ludobójstwie na Wołyniu ruszyły w trasę [+FOTO]

TVP Info/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz