Piotr Bączek, dotychczasowy szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW), będzie współpracował jako doradca szefa MON z podkomisją ds. katastrofy smoleńskiej.

Bączek napisał w oświadczeniu, że „W poczuciu odpowiedzialności za państwo przyjąłem zaproponowane mi rozwiązanie zostania doradcą ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. W najbliższych miesiącach będę zajmował się współpracą z podkomisją ds. katastrofy smoleńskiej”.

Był bliskim współpracownikiem Antoniego Macierewicza, który w poniedziałek stracił stanowisko ministra obrony narodowej. W latach 2006-2008 Bączek był członkiem Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W listopadzie Bączek krytykował ośrodek prezydencki za postawę w sprawie postępowania sprawdzającego wobec gen. Jarosława Kraszewskiego. „Obserwując wiele wypowiedzi, ocen ministrów prezydenckich, między innymi rzecznika prezydenta Krzysztofa Łapińskiego, wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchy czy szefa BBN Pawła Solocha stwierdzam, że panowie ministrowie próbują wpłynąć na niezależny proces postępowania sprawdzającego wobec gen. Kraszewskiego (…) powinni sobie odpowiedzieć, czy chcą stać we wspólnym froncie z Platformą Obywatelską przeciwko SKW” – mówił Bączek w Polskim Radiu 24. Bączek powiedział, że procedura sprawdzająca została przedłużona ze względu na informacje związane z Wojskowymi Służbami Informacyjnymi. Nie chciał potwierdzić również, czy chodziło o podejrzenia o związki z Rosją gen. Kraszewskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Powstała petycja ws. przywrócenia Macierewicza na stanowisko szefa MON

Kresy.pl / Niezależna / Fakt24
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz