Imam Arek Miernik wezwał ks. Dariusza Oko do debaty na żywo w serwisie telewizyjnym Wirtualnej Polski. Do debaty jednak nie doszło. Inicjator wycofał się z udziału w niej.

Jak donosi portal Pch24: „Muzułmański duchowny Arek Miernik wezwał księdza prof. Dariusza Oko do publicznej dyskusji poświęconej islamowi. Wyzwanie spowodowane było jednoznacznie krytycznymi wobec mahometanizmu wypowiedziami katolickiego duchownego. Kapłan przyjął zaproszenie na rozmowę, ale do debaty nie doszło. Z nieznanych powodów wycofał się z niej muzułmanin. ‚Przyjmuję to jako potwierdzenie mojego opisu islamu dokonane przez sam wielki autorytet muzułmański. Widocznie imam doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zakwestionować moich argumentów’ – pisze teraz ks. Oko”.

Do rozmowy miało dojść 10 stycznia, jednak imam Miernik wycofał swój udział. Wcześniej Miernik zarzucał księdzu Oko, że jego krytyczne oceny islamu „opierają się na emocjach, nie są merytoryczne. Często rozmija się z faktami”.

Ks. Oko tak odniósł się do wycofania się imama z dyskusji: „Nie będzie zatem ona miała miejsca, a ja przyjmuję to jako potwierdzenie mojego opisu islamu dokonane przez sam wielki autorytet muzułmański. Widocznie imam doszedł do wniosku, że nie jest w stanie zakwestionować moich argumentów. Dziękuję – trudno o lepszy nowy argument”.

26 grudnia, ks. Oko, występując w dyskusji w TVP Info, powiedział m.in, że islam nacechowany jest agresywnością i przemocą.

Kresy.pl / Pch24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz