Według szefa lwowskiej administracji obwodowej, Oleha Syniutka, za wybuch w konsulacie polskim we Lwowie odpowiada Rosja. Urzędnik uważa, że Rosjanie chcą przekonać przede wszystkim Polaków, że ci nie mogą się we Lwowie czuć bezpiecznie.

Syniutka jest zdania, że atak na polską placówkę związany jest z wydarzeniami mającymi miejsce na wschodzie, a ostatecznym celem jest destabilizacja sytuacji w kraju. „Cel jest jasny: przestraszyć przede wszystkim Polaków, którzy jadą do Lwowa, bo Lwów jest bezpieczne, by ziema lwowska demonstruje, że nawet w warunkach agresji wojskowej można się rozwijać”– mówi Syniutka.

Głowa lwowskiej administracji wezwał mieszkańców do zachowania spokoju, gdyż przeciwna ostawa służy jedynie wrogom.

zaxid.net / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    sobiepan :

    Nie bardzo rozumiem czyżbym przegapił fakt zajęcia LWOWA przez Rosję ??..,,Według szefa lwowskiej administracji obwodowej, Oleha Syniutka, za wybuch w konsulacie polskim we Lwowie odpowiada Rosja. Urzędnik uważa, że Rosjanie chcą przekonać przede wszystkim Polaków, że ci nie mogą się we Lwowie czuć bezpiecznie.”