Podczas spotkania z przedstawicielami sił politycznych będziemy prosić o maksymalne zaangażowanie na rzecz Białorusi w Parlamencie Europejskim, we frakcjach, w których te siły działają – oświadczył we wtorek na antenie Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Szef KPRM został zapytany w „Sygnałach Dnia” na antenie Polskiego Radia o spotkanie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w kwestii Białorusi, które zostało zaplanowane na środę – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). „Będziemy prosić naszych partnerów politycznych, o maksymalne zaangażowanie na forum Parlamentu Europejskiego we frakcjach, w których funkcjonują” – oświadczył.

Zobacz także: Największe frakcje Parlamentu Europejskiego apelują o nowe wybory na Białorusi

„To spotkanie absolutnie nie jest kurtuazyjne, na spotkaniu chcemy przedstawić dotychczasowe działania rządu, i to zarówno te na forum międzynarodowym, jak i na forum krajowym. Jest pewien plan, który jest realizowany i dobrze żeby przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych, reprezentowanych w parlamencie mieli świadomość podejmowanych w tym obszarze kroków i działań” – powiedział Dworczyk.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Białoruś, Łukaszenko i kwestia polska

Wyraził opinię, że celem jest chęć wyjęcia poza bieżący nawias politycznej debaty w kwestiach związanych z Białorusią.

„Jedna rzecz o której mogę powiedzieć, o co na pewno będziemy prosić naszych partnerów politycznych, to maksymalne zaangażowanie na forum Parlamentu Europejskiego we frakcjach, w których funkcjonują. Tu bardzo ważne jest jednolite stanowisko Unii Europejskiej w sprawie Białorusi i aktywność” – dodał szef KPRM.

Zobacz także: MSZ Litwy: Białoruski śmigłowiec naruszył granicę państwową

pap / wnp.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz