Podczas spotkania z przedstawicielami sił politycznych będziemy prosić o maksymalne zaangażowanie na rzecz Białorusi w Parlamencie Europejskim, we frakcjach, w których te siły działają – oświadczył we wtorek na antenie Polskiego Radia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk.

Szef KPRM został zapytany w „Sygnałach Dnia” na antenie Polskiego Radia o spotkanie z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych w kwestii Białorusi, które zostało zaplanowane na środę – podaje Polska Agencja Prasowa (PAP). „Będziemy prosić naszych partnerów politycznych, o maksymalne zaangażowanie na forum Parlamentu Europejskiego we frakcjach, w których funkcjonują” – oświadczył.

Zobacz także: Największe frakcje Parlamentu Europejskiego apelują o nowe wybory na Białorusi

„To spotkanie absolutnie nie jest kurtuazyjne, na spotkaniu chcemy przedstawić dotychczasowe działania rządu, i to zarówno te na forum międzynarodowym, jak i na forum krajowym. Jest pewien plan, który jest realizowany i dobrze żeby przedstawiciele wszystkich środowisk politycznych, reprezentowanych w parlamencie mieli świadomość podejmowanych w tym obszarze kroków i działań” – powiedział Dworczyk.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zobacz także: Białoruś, Łukaszenko i kwestia polska

Wyraził opinię, że celem jest chęć wyjęcia poza bieżący nawias politycznej debaty w kwestiach związanych z Białorusią.

„Jedna rzecz o której mogę powiedzieć, o co na pewno będziemy prosić naszych partnerów politycznych, to maksymalne zaangażowanie na forum Parlamentu Europejskiego we frakcjach, w których funkcjonują. Tu bardzo ważne jest jednolite stanowisko Unii Europejskiej w sprawie Białorusi i aktywność” – dodał szef KPRM.

Zobacz także: MSZ Litwy: Białoruski śmigłowiec naruszył granicę państwową

pap / wnp.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz