Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony generał Igor Konaszenkow zaprezentował nowe nagrania akcji rosyjskich samolotów przeciw operującym w Syrii ugrupowaniom walczącym z władzami tego kraju.

Jak mówił gen. Konszenkow ciągu ubiegłych trzech dni rosyjscy lotnicy wykonali nad terytorium Syrii 137 lotów bojowych i zbombardowało 448 elementó infrastruktury wojskowej w prowincjach Aleppo, Damaszek, Rakka, Idlib, Homs i Hama. Zaznaczał, że celem ataków byli nie tylko bojownicy „Państwa Islamskiego” ale też oddziały organizacji Dżabhat an-Nusra, które atakowano w prowincjach Latakie, Aleppo i Hama. Konaszenko zaprezentował nagrania bombardowania składu amunicji w okolicy nieformalnej stolicy „Państwa Islamskiego” miast Rakka oraz atak na pozycje bojowników w prowincji Idlib.

rt.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz