Dwóch obywateli krajów Wspólnoty Niepodległych Państw dokonało “zamachu terrorystycznego” podczas treningu strzeleckiego na poligonie wojskowym w obwodzie biełgorodzkim, 11 osób zginęło, a 15 zostało rannych – poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony.

Jak przekazała rosyjska, państwowa agencja prasowa Tass, dwóch obywateli krajów Wspólnoty Niepodległych Państw dokonało zamachu terrorystycznego podczas treningu strzeleckiego na poligonie wojskowym w obwodzie biełgorodzkim, jedenaście osób zginęło, a piętnastu zostało rannych – poinformowało w sobotę rosyjskie ministerstwo obrony.

“15 października dwóch obywateli krajów WNP dokonało aktu terroru na poligonie Zachodniego Okręgu Wojskowego w obwodzie biełgorodzkim” – poinformowało ministerstwo.

Rosyjskie ministerstwo obrony poinformowało, że podejrzani otworzyli ogień z broni strzeleckiej do personelu wojskowego jednostki podczas szkolenia strzeleckiego, w którym wzięli udział chętni do udziału w wojnie na Ukrainie.

“W wyniku strzelaniny jedenaście osób zostało śmiertelnie rannych. Kolejne 15 osób odniosło różne rany i zostało zabranych do placówki medycznej, gdzie otrzymują wszelką niezbędną pomoc” – czytamy.

Ministerstwo poinformowało, że w wyniku ostrzału “obaj terroryści zginęli”. Na miejscu pracują rosyjskie organy ścigania.

Przypomnijmy, że w piątek wieczorem w rosyjskich serwisach społecznościowych pojawiły się doniesienia o ostrzale w rejonie Biełgorodu. Jak podano, w mieście uaktywniła się obrona przeciwlotnicza. Zamieszczono też pokazujące to nagrania.

Świadkowie na miejscu informowali też, że w niektórych dzielnicach miasta wyłączono prąd. W sieci pojawiły się informacji o możliwym uszkodzeniu jednej z lokalnych podstacji. Zamieszczono nagranie, mające przedstawiać pożar w takiej podstacji oraz moment trafienia pocisku rakietowego.

Strona rosyjska podała, że celem ataku rakietowego miała być gazowoturbinowa elektrociepłownia Łucz.

Kresy.pl/Tass

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply