Straż Graniczna zatrzymała 33-letniego obywatela Somalii, mężczyzna składał wcześniej wniosek o azyl na terytorium Niemiec. Przez Polskę chciał dotrzeć na Maltę, a ostatecznie trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.

Jak poinformowała w środę Straż Graniczna, funkcjonariusze zatrzymali 33-letniego obywatela Somalii, mężczyzna składał wcześniej wniosek o azyl na terytorium Niemiec. Przez Polskę chciał dotrzeć na Maltę, a ostatecznie trafił do strzeżonego ośrodka dla cudzoziemców.

Zobacz też: SG, ABW i Policja rozbiły gang przemycający broń ze Słowacji do Polski, Rosji i na Ukrainę

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Rzeszowie-Jasionce dostali informacje, od policjantów z Radomyśla Wielkiego (woj. podkarpackie), o błąkającym się cudzoziemcu. Patrol, kontrolujący legalność pobytu mężczyzny, znalazł przy nim dokumenty wydane przez władze Niemiec. Ustalono, że cudzoziemiec składał wcześniej wniosek o pomoc międzynarodową na terytorium tego kraju. Do Polski przyjechał bez wymaganych dokumentów. Przyznał, że jego celem było wyspiarskie państwo Malta położone na Morzu Śródziemnym, ale nie podał motywu podróży.

Cudzoziemiec został przebadany przez lekarza. W Placówce Straży Granicznej w Rzeszowie – Jasionce otrzymał posiłek oraz nowe ubrania. Decyzją sądu został umieszczony w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców na okres 3 miesięcy. Straż Graniczna prowadzi czynności zmierzające do przekazania Somalijczyka w ramach tzw. procedury dublińskiej.

Zobacz też: Kontrola Straży Granicznej we Włodawie: Kolejni cudzoziemcy zatrudnieni nielegalnie

Kresy.pl/Straż Graniczna

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz