Straż Graniczna zatrzymała w niedzielę obywatela Armenii i obywatela Ukrainy za pomocnictwo w nielegalnym dostaniu się na teren Polski – przewozili siedem osób.

Jak poinformowała Straż Graniczna, w niedzielę na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się z Białorusi dwudziestu nielegalnych imigrantów. Byli to obywatele Sri Lanki, Maroka, Kamerunu i Tunezji.

Zatrzymano dwie osoby za pomocnictwo , byli to obywatele Armenii i Ukrainy – przewozili siedmiu obywateli Jemenu.

Jak informowaliśmy, policja zatrzymała w województwie podlaskim dwóch kurierów – obywateli Gruzji i Ukrainy – przewożących nielegalnych imigrantów – poinformował w poniedziałek rano rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. Grozi im od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. W autach było łącznie dziewięciu cudzoziemców.

Zdarzenia miały miejsce w Łomży i Brzeźnicy. Krupa przekazał, że zatrzymano dwie osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. „Osoby przebywające nielegalnie na terenie RP przekazane zostały funkcjonariuszom Straży Granicznej a pojazdy kurierów trafiły na policyjne parkingi” – dodał, cytowany przez PAP.

W Łomży zatrzymano Gruzina, który przewoził w aucie trzech Irakijczyków, natomiast Ukraińca w Brzeźnicy. Drugi przewoził sześciu nielegalnych imigrantów: czterech Jemeńczyków, Sudańczyka i Egipcjanina.

Straż Graniczna informowała w weekend, że za pomocnictwo przy nielegalnym przekraczaniu granicy zatrzymano dwie osoby – obywateli Turcji i Mołdawii.

Od sierpnia 2021 roku, od początku kryzysu migracyjnego przy polsko-białoruskiej granicy, policja zatrzymała w województwie podlaskim ponad 430 kurierów, którzy przewozili łącznie ponad 1,5 tys. osób. Zwracaliśmy uwagę, że w ubiegłym roku cudzoziemcy stanowili 90 proc. osób zatrzymanych za pomoc przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Podobnie wyglądała sytuacja w pierwszym miesiącu bieżącego roku. W styczniu 2022 cudzoziemcy stanowili 75 proc. zatrzymanych „kurierów”.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz