Prezydent Donald Trump przekazał w sobotę, że Stany Zjednoczone zaczną kupować od rolników nabiał, mięso i produkty o wartości 3 miliardów dolarów – informuje Reuters. W ten sposób władza chce wesprzeć lokalnych dostawców i zaopatrzyć banki żywności.

Jak przekazała w sobotę Agencja Prasowa Reuters, prezydent Stanów Zjednoczonych zdecydował się na przeprowadzenie akcji wykupu produktów rolnych od amerykańskich dostawców. Mają one trafić do banków żywności, które zgłaszają wyczerpanie swoich zapasów.

„Począwszy od początku przyszłego tygodnia, na moje zamówienie, USA będzie kupowało od naszych rolników, hodowców i specjalnych producentów roślin uprawnych, produkty warte 3 miliardy dolarów” – napisał Trump w poście na Twitterze.

Nie jest jasne, czy oświadczenie presydenta Trumpa odnosiło się do planu pomocy o wartości 19 miliardów dolarów ogłoszonego przez Departament Rolnictwa USA w kwietniu. Agencja powiedziała, że w ramach tego programu kupi towary rolne o wartości 3 miliardów dolarów.

Biały Dom nie odpowiedział na prośbę o komentarz.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy na naszym portalu, tylko w kwietniu w Stanach Zjednoczonych z powodu blokady gospodarczej spowodowanej pandemią koronawirusa, pracę straciło ponad 20,5 miliona osób.

W wywiadzie udzielonym dla Fox News w piątek, prezydent USA Donald Trump powiedział, że oferty pracy powrócą. „Wrócą wkrótce, a w przyszłym roku będziemy mieć fenomenalny rok” – przekonywał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Optymizmu nie podziela dyrektor generalna Banku Rezerwy Federalnej w San Francisco, mimo tego uważa, że kryzys po pandemii nie będzie tak poważny jak załamanie gospodarcze z 2009 roku.

„Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli bezpiecznie powrócić do pracy, słuchajmy pracowników zdrowia publicznego, otwierajmy gospodarkę, ale stopniowo” – przekazywała. „Jeśli będziemy się stosować do zasad i powoli wracać na rynek, to spodziewam się, że będziemy mieć pozytywny wzrost w 2021 r.”

Zobacz też: Media: niemiecki wywiad podważa tezę Trumpa o stworzeniu koronawirusa w chińskim laboratorium

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz