Współtwórca reportażu ws. „urodzin Hitlera”, operator stacji TVN, został sfotografowany gdy wykonywał na tej „imprezie” nazistowskie pozdrowienie na tle symboli hitlerowskich. Zdjęcia opublikował portal wPolityce.pl. „Jeśli ktoś to inspirował, to służby” – uważa Krzysztof Bosak.

Portal wPolityce opublikował zdjęcia operatora telewizji TVN Piotra Wacowskiego, który brał udział w tworzeniu głośnego reportażu „Polscy neonaziści”. Na fotografiach widać dziennikarza wyciągającego rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia na tle portretu Adolfa Hitlera i hitlerowskich flag.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

„Z naszych informacji wynika, że to sam Wacowski nalegał, by jeden z uczestników uwiecznił go przy portrecie Adolfa Hitlera i swastykach i nikt z uczestników imprezy nie nalegał, by Wacowski pozował do zdjęcia przy wizerunku zbrodniarza. Miała to być inicjatywa samego operatora TVN” – czytamy na portalu. Podkreślono, że zdjęcia według uzyskanych informacji wykonano po zmroku, już po zakończeniu głównej części „imprezy”, gdy dziennikarze TVN zdobyli już materiały potrzebne do reportażu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Wcześniej wPolityce.pl powołując się na szczegóły śledztwa napisało, że neonazistowska impreza pod Wodzisławiem Śląskim mogła być zamówioną i opłaconą „maskaradą”, za którą organizator miał otrzymać od tajemniczych osób 20 tys. złotych.

– Jest dla mnie oczywiste, że jeśli ktoś to inspirował to służby, a nie dziennikarze – skomentował na Twitterze wiceszef Ruchu Narodowego Krzysztof Bosak. – Dziennikarze zostali użyci do nagłośnienia prowokacji. Do rozwikłania jest czy były to służby krajowe czy zagraniczne oraz czy one inspirowały dziennikarzy.

Przypomnijmy, że w styczniu 2018 roku szef Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki mówił, że materiał TVN może mieć podłoże polityczne. Według prezesa Ruchu Narodowego „jeden z dziennikarzy, który współtworzył ten reportaż, ma dobre kontakty ze służbami specjalnymi i znany jest z tego, że tworzy swoje materiały we współpracy ze służbami”.

Stacja TVN odrzuciła wszystkie zarzuty o „ustawkę” i zapowiedziała wytoczenie procesu portalowi wPolityce.pl i tygodnikowi „Sieci”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Tydzień temu portal wPolityce.pl powołując się na zeznania Mateusza S., prezesa Stowarzyszenia Duma i Nowoczesność, organizatora „urodzin Hitlera” podał, że neonazistowska impreza była zamówioną i opłaconą „maskaradą”, za którą organizator miał otrzymać od tajemniczych osób 20 tys. złotych. Warunkiem było, by w wydarzeniu wzięła udział „Anna Sokołowska”. Faktycznie była to dziennikarka „Superwizjera” TVN i współautorka reportażu, Anna Sobolewska.

Pierwotnie „impreza” miała odbyć się pod koniec kwietnia, ale z powodu pogody przesunięto ją na 13 maja 2017 roku. Według wPolityce.pl, była „suto zakrapiana”. „Sokołowska” – Sobolewska, według zeznań Mateusza S., była tam przez kilka godzin, zadając wiele pytań o stowarzyszenie Duma i Nowoczesność. Wacowski miał początkowo nie być zbyt rozmowny, ale według zeznań to on w pewnym momencie wykonał nazistowskie pozdrowienie. Później zagadywał innego uczestnika wydarzenia, Adama B., skazanego za udział w neonazistowkiej imprezie, częstując go alkoholem i sugerując by aktywnie „walczył” z imigrantami.

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Yogi
    Yogi :

    Według mnie cała ta afera od początku do końca jest aranżowana, pewnie przez agentury. Afera wybuchła w odpowiednim momencie i została „zdemaskowana” też w odpowiednim momencie. Mam to w d…
    Szanowna redakcjo, nienawidzę sygnalizacji świetlnej i witryn sklepowych, lubię hydranty:)