Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że zespół ds. dialogu w najbliższym czasie spotka się po raz pierwszy.

Jak powiedziała w poniedziałek Kopcińska, „Rozmowy trwają, nie wykluczamy, że do takiego spotkania dojdzie, są takie starania; nie potrafimy wskazać terminu, ponieważ on jeszcze nie został ustalony. Ale tak, jest wysoce prawdopodobne, że do takiego spotkania przedstawicieli Polski i Izraela w najbliższym czasie dojdzie”.

Informacja o terminie zostanie wkrótce przekazana opinii publicznej. „Zespół po naszej stronie jest powołany (…). Toczą się takie przygotowania, aby do spotkania strony polskiej i izraelskiej doszło” – podkreśliła Kopcińska.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Premier Mateusz Morawiecki 1 lutego powołał zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem, na którego czele stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki. Ustalenie ws. powołania zespołów – polskiego i izraelskiego zapadły podczas rozmowy szefów rządów obu krajów” – informuje TVP Info.

Przypomnijmy, że według szefa gabinetu politycznego premiera Mateusza Morawieckiego, Marka Suskiego, „Przez kilka dni strona izraelska nie powoływała zespołu i nie było chyba nawet chęci. Ten nasz zespół był podważany, wszyscy członkowie się nie podobali”. Tak Suski skomentował pierwsze próby powołania polsko-izraelskiego zespołu ds. dialogu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kompleks Izraela 

Kresy.pl / TVP Info

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. donald
  donald :

  Pogadajmy o Żydach przejmujących polskie majątki po powstaniu styczniowym na mocy ukazu carskiego : wydasz spiskującego Polaka , to dostaniesz jego majątek . Pogadajmy o Żydach witających ( kwiatami , chlebem i solą , i w inne sposoby ) wkraczających żołnierzy Wermachtu we wrześniu 1939 roku do polskich miast , np. do Częstochowy , Radomska , Piotrkowa , Pabianic , Łodzi . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików i nkwd polskich obrońców Lwowa , Grodna i innych miast . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików polskie rodziny na terenach polskich zajętych przez bolszewików , co skończyło się dla nich albo aresztowaniem i zamęczeniem na miejscu lub wywózką całych polskich rodzin przy mrozie poniżej minus 20 stopni w bydlęcych wagonach na Sybir i inne „atrakcyjne” tereny zsrr . Można się dziwić , że słysząc te wieści niejeden Polak w rewanżu zrobił coś czego nie powinien . I jeszcze jest wiele tematów do obgadania , to nie koniec .No to pogadajmy . Niech prawda wreszcie będzie szeroko znana . Pogadajmy o Żydach przejmujących polskie majątki po powstaniu listopadowym na mocy ukazu carskiego : wydasz spiskującego Polaka , to dostaniesz jego majątek . Pogadajmy o Żydach witających ( kwiatami , chlebem i solą , i w inne sposoby ) wkraczających żołnierzy Wermachtu we wrześniu 1939 roku do polskich miast , np. do Częstochowy , Radomska , Piotrkowa , Pabianic , Łodzi . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików i nkwd polskich obrońców Lwowa , Grodna i innych miast . Pogadajmy o Żydach wydających w ręce bolszewików polskie rodziny na terenach polskich zajętych przez bolszewików , co skończyło się dla nich albo aresztowaniem i zamęczeniem na miejscu lub wywózką całych polskich rodzin przy mrozie poniżej minus 20 stopni w bydlęcych wagonach na Sybir i inne „atrakcyjne” tereny zsrr . Można się dziwić , że słysząc te wieści niejeden Polak w rewanżu zrobił coś czego nie powinien . I jeszcze jest wiele tematów do obgadania , to nie koniec .
  Pogadajmy o Żydach którzy w początkowych miesiącach okupacji Polski wydawali w ręce okupantów Polaków próbujących tworzyć pierwsze oddziały partyzanckie . Dopiero kiedy hitlerowcy na dobre zaczeli przenosić ( czytaj : przesiedlać ) Żydowskich obywateli z terenów zamieszkania do gett , wtedy urwały im się źródła informacji i powstawało coraz więcej polskich oddziałów partyzanckich . Pogadajmy z Żydowskich prokuratorach , wojskowych , sbekach , pracownikach ministerstw i innych tego pochodzenia , którzy już po wojnie usadowili się w polskim państwie i narobili bardzo , bardzo wiele zła . Choćby zamęczenie w wielu sbeckich katowniach AK-owców i innych Polaków , którzy przeżyli okupację , ale nie przeżyli ( albo ledwie przeżyli , z wyrokami śmierci – tu za przykład niech posłuży doskonały polski as myśliwski pilot Stanisław Skalski ) . Pogadajmy dlaczego w 1968 roku doszło do emigracji ponad 15.000 obywateli pochodzenia żydowskiego .

  • zefir
   zefir :

   @donald :Wspieram i podziwiam determinację w obnażaniu tego co jest żydowską talmudyczną racją.Podłość,lichwiarska grabież,zdrada i zachłanność to atrybuty żydowskiej nacji.Podstępnym chciwym sprytem im nikt nie dorówna .Będą Polskę i Polaków poniżać,swoje aj waj! światu bezczelnie i kłamliwie głosić,by tylko dla dobra geszeftu Holokaustu od naiwnych gojów Polaczków i Polinu nienależne odszkodowania za bez spadkowe mienie wydusić.Mentalność i cywilizacja zupełnie inna,nie może być wspólnego mianownika.