Spółka UNIMOT S.A. przekaże polskiemu rządowi 100 000 sztuk testów na koronawirusa w ramach darowizny. Testy będą zakupione od jednego z wiodących chińskich producentów.

UNIMOT S.A. jest największym niezależnym polskim importerem paliw. Spółka sprzedaje także oleje silnikowe na chińskim rynku paliw pod marką AVIA. Jak poinformował w poniedziałek portal Strefa Inwestorów, UNIMOT SA sprowadzi do polski 100 000 sztuk testów na koronawirusa. Będzie to możliwe dzięki dobrym relacjom biznesowym spółki z chińskim partnerami.

Zobacz także: Orlen przekaże Agencji Rezerw Materiałowych 5 tys. maseczek ochronnych w ramach walki z koronawirusem

Dostawcą, który zgodził się zrealizować zamówienie jest firma farmaceutyczna Sinopharm International, posiadająca siedzibę w Hong Kongu. Należy ona do chińskiego przedsiębiorstwa państwowego China National Pharmaceutical Group Co.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak informuje portal, wszystkie testy sprowadzone przez UNIMOT SA zostaną przekazane do dyspozycji polskiemu Ministerstwu Zdrowia lub dowolnej wskazanej przez nie instytucji. Jeden test kosztuje 3,5 USD. Całe zamówienie będzie kosztowało 350 000 USD – prawie 1,5 miliona PLN. Spółka zamierza zwrócić się do Ministerstwa Finansów z prośbą o zwolnienie transakcji z cła oraz podatku VAT, w celu zmniejszenia kosztów społecznej pomocy.

„W Polsce codziennie setki osób walczą z pandemią koronawirusa, narażając własne życie i zdrowie. Wśród nich są lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia czy przedstawiciele służb mundurowych. Podziwiamy ich i jesteśmy im wdzięczni, ale sami też chcemy włączyć się do walki” — stwierdził Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Zobacz także: Orlen przestawia się na produkcję płynu do dezynfekcji

„Nasza decyzja dotycząca rodzaju wsparcia wynika z zaleceń publikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która nawołuje do wykonywania jak największej liczby testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak dotąd, ze wszystkich krajów na świecie, najlepiej z wirusem poradziły sobie Chiny. Postanowiliśmy więc wykorzystać nasze kontakty, które nawiązaliśmy dzięki własnej spółce w Szanghaju, i sprowadzić tak potrzebne nam testy właśnie stamtąd” — dodaje Sikorski.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

20 marca został podpisany kontrakt na realizację zamówienia. Aktualnie trwa produkcja testów. Producent zadeklarował, że zostaną wytworzone w ciągu 14 dni, następnie zostaną wysłane przesyłką lotniczą do Polski.

strefainwestorow.pl / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz