Spółka UNIMOT S.A. przekaże polskiemu rządowi 100 000 sztuk testów na koronawirusa w ramach darowizny. Testy będą zakupione od jednego z wiodących chińskich producentów.

UNIMOT S.A. jest największym niezależnym polskim importerem paliw. Spółka sprzedaje także oleje silnikowe na chińskim rynku paliw pod marką AVIA. Jak poinformował w poniedziałek portal Strefa Inwestorów, UNIMOT SA sprowadzi do polski 100 000 sztuk testów na koronawirusa. Będzie to możliwe dzięki dobrym relacjom biznesowym spółki z chińskim partnerami.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5444.39 PLN    (24.74%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Zobacz także: Orlen przekaże Agencji Rezerw Materiałowych 5 tys. maseczek ochronnych w ramach walki z koronawirusem

Dostawcą, który zgodził się zrealizować zamówienie jest firma farmaceutyczna Sinopharm International, posiadająca siedzibę w Hong Kongu. Należy ona do chińskiego przedsiębiorstwa państwowego China National Pharmaceutical Group Co.

Jak informuje portal, wszystkie testy sprowadzone przez UNIMOT SA zostaną przekazane do dyspozycji polskiemu Ministerstwu Zdrowia lub dowolnej wskazanej przez nie instytucji. Jeden test kosztuje 3,5 USD. Całe zamówienie będzie kosztowało 350 000 USD – prawie 1,5 miliona PLN. Spółka zamierza zwrócić się do Ministerstwa Finansów z prośbą o zwolnienie transakcji z cła oraz podatku VAT, w celu zmniejszenia kosztów społecznej pomocy.

„W Polsce codziennie setki osób walczą z pandemią koronawirusa, narażając własne życie i zdrowie. Wśród nich są lekarze, pielęgniarki, pracownicy pogotowia czy przedstawiciele służb mundurowych. Podziwiamy ich i jesteśmy im wdzięczni, ale sami też chcemy włączyć się do walki” — stwierdził Adam Sikorski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Zobacz także: Orlen przestawia się na produkcję płynu do dezynfekcji

„Nasza decyzja dotycząca rodzaju wsparcia wynika z zaleceń publikowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która nawołuje do wykonywania jak największej liczby testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Jak dotąd, ze wszystkich krajów na świecie, najlepiej z wirusem poradziły sobie Chiny. Postanowiliśmy więc wykorzystać nasze kontakty, które nawiązaliśmy dzięki własnej spółce w Szanghaju, i sprowadzić tak potrzebne nam testy właśnie stamtąd” — dodaje Sikorski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

20 marca został podpisany kontrakt na realizację zamówienia. Aktualnie trwa produkcja testów. Producent zadeklarował, że zostaną wytworzone w ciągu 14 dni, następnie zostaną wysłane przesyłką lotniczą do Polski.

strefainwestorow.pl / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz