Grupa demonstrantów zebrała się na wrocławskim rynku by upamiętnić rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Ich wystąpienie odnosiło się jednak do bieżącej polityki.

13 grudnia na wrocławskim rynku zgromadziło się o godzinie 18 około 40 osób. Byli to głównie kibice miejscowego klubu piłkarskiego Śląsk Wrocław, którzy często na różne sposoby upamiętniają ważne wydarzenia i postaci historyczne, bądź zabierają głos w sprawach bieżącej polityki.

Kibice przynieśli ze sobą transparent z hasłem Narodowych Sił Zbrojnych – „Śmierć wrogom ojczyzny”. Jak relacjonuje strona internetowa Fan Śląska „Elementem happeningowym było […] spalenie portretu jednego z tych, którzy głosowali przeciwko Polsce w Europarlamencie, czyli Michała Boniego”. Autor relacji napisał, że spalenie zdjęcia Boniego miało też związek z tym, że polityk „wszedł w koalicję z komunistami”. Boni, obecnie polityk Platformy Obywatelskiej, został bowiem zarejestrowany w 1988 roku jako Tajny Współpracownik komunistycznej Służby Bezpieczeństwa o pseudonimie „Znak”.

Jednak głównym powodem symbolicznego gestu kibiców był fakt, że Boni należy do tych deputowanych Parlamentu Europejskiego, którzy na forum tej izby występują przeciwko władzom Polski i którzy poparli niedawno rezolucję grożącą nałożeniem sankcji na nasz kraj.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdjęcie spalił znany wśród wrocławskich kibiców Roman Zieliński. To nie pierwszy taki gest z jego strony. Wcześniej spalił portret liberalnego prezydenta Wrocławia Rafała Dudkiewicza, a w czasie manifestacji przeciw przyjmowaniu muzułmańskich imigrantów także portret niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Jak twierdzi Zieliński dostał już wezwanie na komendę policji w sprawie środowej manifestacji. „Zobaczymy, czy nasza władza będzie ścigać tych, którzy są przeciw Polsce, czy tych, którzy są przeciwko tym, którzy Polską zdradzają” – podsumował kibic.

fanatik.ogicom.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Współczesne pisowskie władze Polski ekscytują się bohaterami solidaruchami,a zapominają o wielu ich zdrajcach,jak Michał Boni,esbeckie pseudo „ZNAK”.Ta zdradziecka Polsce gnida rozkoszuje się dziś rajem eurodeputowanego,mierzonego wyjątkowo wysoką kasą za Polski zdradę.Jedynie kibice „Śląska”ze zdrowych patriotycznych pobudek o tym pamiętają-brawa i podziękowania im za to!Polska Policja przed wzywaniem patriotów Polski,winna się uprzednio polskiego patriotyzmu douczyć.