Jak podał we wtorek portal tvp. info, ABW zatrzymało kilka dni temu obywatela Ukrainy, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce. Maksym S. chciał zdetonować samochód pułapkę w jednym z centrów handlowych w Puławach.

Według śledczych, do których dotarł portal, Ukrainiec mieszkał w Polsce dwa miesiące i zaczął już przygotowywania do ataku, próbując zakupić broń i zdobyć pieniądze. Mężczyzna miał się zradykalizować pod wpływem islamskich radykałów z Tadżykistanu, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, czy kontaktował się z nimi bezpośrednio w kraju, czy za pomocą komunikatorów internetowych.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Przygotowania te polegały na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu samochodu pułapki w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków w postaci pieniędzy oraz broni” – opisuje jeden ze śledczych z Prokuratury Krajowej.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Do zamachu miało dojść w Puławach. Maksym S. planował wysadzenie samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi w jednym z centrów handlowych. Jak informuje tvp.info, celem niedoszłego terrorysty było zabicie jak największej liczby ludzi. Do zatrzymania przyczynili się znajomi mężczyźni, którzy uważali go za niebezpiecznego radykała.

Czytaj także: W Wielkopolsce zatrzymano Ukraińca, który dwa miesiące temu podpalił dwa samochody

Kresy.pl / tvp.info

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz