Jak podał we wtorek portal tvp. info, ABW zatrzymało kilka dni temu obywatela Ukrainy, który miał przygotowywać zamach terrorystyczny w Polsce. Maksym S. chciał zdetonować samochód pułapkę w jednym z centrów handlowych w Puławach.

Według śledczych, do których dotarł portal, Ukrainiec mieszkał w Polsce dwa miesiące i zaczął już przygotowywania do ataku, próbując zakupić broń i zdobyć pieniądze. Mężczyzna miał się zradykalizować pod wpływem islamskich radykałów z Tadżykistanu, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, czy kontaktował się z nimi bezpośrednio w kraju, czy za pomocą komunikatorów internetowych.

„Przygotowania te polegały na wejściu w porozumienie z innymi osobami o radykalnych poglądach religijnych, wyrażaniu gotowości do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego polegającego na zdetonowaniu samochodu pułapki w obiektach użyteczności publicznej oraz uzyskiwanie środków w postaci pieniędzy oraz broni” – opisuje jeden ze śledczych z Prokuratury Krajowej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do zamachu miało dojść w Puławach. Maksym S. planował wysadzenie samochodu wypełnionego materiałami wybuchowymi w jednym z centrów handlowych. Jak informuje tvp.info, celem niedoszłego terrorysty było zabicie jak największej liczby ludzi. Do zatrzymania przyczynili się znajomi mężczyźni, którzy uważali go za niebezpiecznego radykała.

Czytaj także: W Wielkopolsce zatrzymano Ukraińca, który dwa miesiące temu podpalił dwa samochody

Kresy.pl / tvp.info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz