Ruszyła 13. edycja zbiórki “Paczka na Kresy”

W okresie świąteczno-noworocznym paczki trafią na Kresy do mieszkających tam Polaków.

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” już po raz 13. będą zbierać dary dla Polaków na Kresach. – podano w środę na stronie internetowej Studia Wschód.

Najmilej widziane dary, które trafią do świątecznych paczek to artykuły z długim terminem ważności takie jak słodycze, kawa, kakao, herbata, konserwy mięsne, olej, cukier, ryż, makaron i środki czystości.

Dary można przekazywać do 22. grudnia br. na adres Dolnośląskiej Biblioteki Pedagogicznej Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu przy ulicy Worcella 25-27. Osoby, które osobiście zechcą przynieść paczkę, mogą ją zostawić na portierni biblioteki w godzinach: poniedziałek – piątek 10:00 – 17:30, sobota 10:00 – 16:00.

Datki można składać także w formie pieniężnej na konto akcji z dopiskiem „Paczka na Kresy”. Dokładne informacje na temat zbiórki można znaleźć tutaj.

Paczki jak co roku trafią do Polaków na Kresach w okresie świąteczno-noworocznym. Jak podają organizatorzy, w zeszłym roku naszym rodakom na Kresach udało się dostarczyć paczki, które łącznie ważyły kilkadziesiąt ton. Darami obdarowano Polaków w kilkudziesięciu miejscowościach na Ukrainie, Białorusi i Litwie.

Przypomnijmy, że od początku listopada trwa inna zbiórka darów prowadzona przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich wraz z licznymi organizacjami wspierającymi – „Serce dla Lwowa”. Jest to już 33. edycja akcji. Pomoc trafia przede wszystkim do najuboższych i schorowanych starszych osób oraz dzieci w polskich przedszkolach i szkołach. Wolontariusze akcji zawiozą dary na początku grudnia na Kresy. Chcą dotrzeć do 150 rodzin oraz sześciu polskich parafii.

CZYTAJ TAKŻE: Bytom: zebrano ponad 2 tony darów dla Polaków na Kresach

Kresy.pl / Studio Wschód

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply