W związku z 50 rocznicą lądowania człowieka na Księżycu pracownia Harris Poll na zlecenie Lego przeprowadziła sondaż wśród dzieci z trzech krajów na temat poziomu ich ambicji kosmicznych.

W ramach badania Harris Poll zapytał o opinie 3 tys. dzieci w wieku 8-12 lat z Chin, Wielkiej Brytanii i USA. Badacze zapytali o role jakie dzieci chciałyby odgrywać w dorosłym życiu, przedstawiając im do określenia swoich preferencji pięć zawodów. Jedną wśród nich był astronauta i skala uszeregowania tego zawodu (dzieci mogły wybrać więcej niż jeden wymarzony zawód) miała pokazać poziom ambicji kosmicznych najmłodszego pokolenia trzech społeczeństw, jak opisuje portal Business Insider.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

O ile wyniki sondażu były bardzo podobne dla młodych mieszkańców USA i Wielkiej Brytanii, o tyle wskazania chińskich dzieci wyraźnie się różniły. W dwóch państwach zachodnich najwięcej dzieci zadeklarowało, że chce zostać Vlogerem, osobą znaną z występowania na nagraniach serwisu Youtube. Deklarację taką wyraziło 30% dzieci z Wielkiej Brytanii i 29% w USA. 25% małych Brytyjczyków i 26% Amerykanów twierdziło, że chciałoby być nauczycielami. Odpowiednio 21% i 23% chciało zostać zawodowymi sportowcami. 18% dzieci brytyjskich i 19% amerykańskich wybrało bycie muzykiem. Tylko po 11% dzieci z dwóch państw zachodnich wybrało jako pracę marzeń bycie astronautą. Było to więc najrzadsze ze wszystkich wskazań w tych grupach.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Odwrotnie było przypadku małych Chińczyków. Wśród nich wskazanie na astronautę jako wymarzoną rolę było najczęstsze. Wyboru takiego dokonało 56% dzieci w Chinach, choć niewiele mniej wskazywało także na nauczyciela – 52%. Chińskie dzieci często też wskazywały na muzyka – 47%. Profesjonalny sportowiec był opcją mniej popularną – wskazania 37% dzieci. Tylko 18% małych Chińczyków umieszczało wlogera wśród swoich wymarzonych zajęć w dorosłym życiu.

Czytaj także: Macron chce stworzyć francuskie siły kosmiczne

businessinsider.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz