Chińskie władze będą dopłacać swoim obywatelom do zakupów w mieście Wuhan – przekazuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Obywatele wspierający między innymi biznes motoryzacyjny miasta mogą liczyć na dofinansowania około 1500 dolarów.

Chińskie miasto Wuhan wprowadziło subsydia dla konsumentów, aby wesprzeć lokalne firmy motoryzacyjne i AGD – przekazał w sobotę Reuters. Miasto, w którym koronawirus pojawił się po raz pierwszy, próbuje ożywić swoją gospodarkę po miesiącach surowej blokady.

Władze Wuhan zaoferują dotacje w wysokości 10 000 juanów (1 415 dolarów) mieszkańcom, którzy kupują lokalnie produkowane pojazdy elektryczne. Informacja została przesłana mieszkańcom w wiadomościach sms. Kupno samochodu napędzany benzyną zyska dotację do 5000 juanów.

Klienci, którzy kupią klimatyzatory, podgrzewacze wody lub lodówki wyprodukowane przez Wuhan, również otrzymają dotacje. Według komunikatu dopłaty są ważne do końca tego roku.

Wuhan wyprodukował w ubiegłym roku 1,5 miliona pojazdów, a miasto jest także domem dla zakładów należących do Dongfeng Motor Group z Honda Motor  i Peugeot SA, a także General Motors i SAIC Motor. 11-milionowe miasto zostało poddane 76-dniowej blokadzie, było odpowiedzialne za 80% zgonów z Chin.

Zobacz też: Ambasador Chin w Izraelu nazwał amerykańskie oskarżenia absurdem

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak przekazywaliśmy na naszym portalu, chińskie władze chcą przebadać wszystkich mieszkańców miasta Wuhan pod kątem obecności koronawirusa. W ten sposób chcą uzyskać wyraźną liczbę bezobjawowych przypadków. Priorytetem będą mieszkańcy, którzy nie byli wcześniej testowani, ludzie mieszkający w blokach, w których występowały wcześniejsze przypadki wirusa, a także w zaludnionych osiedlach.

Administracja Wuhan poinformowała o nowej wzmożonej grupie infekcji w weekend, pierwszy raz od 8 kwietnia kiedy w mieście zostało wprowadzone zamknięcie. Ostatnie infekcje były bezobjawowymi przypadkami.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W ostatnich dniach w mieście wykrywa się codziennie od kilku do kilkunastu bezobjawowych infekcji. Chociaż chociaż nowi zarażeni są poddawani izolacji, nadal budzą niepokój w społeczeństwie. W mieście między 1 kwietnia i 13 maja przeprowadzono 1,79 miliona testów.

Zobacz też: Orban podziękował Xi za pomoc w walce z koronawirusem. Węgry i Chiny rozwijają współpracę gospodarczą

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz