Chińskie władze będą dopłacać swoim obywatelom do zakupów w mieście Wuhan – przekazuje w sobotę Agencja Prasowa Reuters. Obywatele wspierający między innymi biznes motoryzacyjny miasta mogą liczyć na dofinansowania około 1500 dolarów.

Chińskie miasto Wuhan wprowadziło subsydia dla konsumentów, aby wesprzeć lokalne firmy motoryzacyjne i AGD – przekazał w sobotę Reuters. Miasto, w którym koronawirus pojawił się po raz pierwszy, próbuje ożywić swoją gospodarkę po miesiącach surowej blokady.

Władze Wuhan zaoferują dotacje w wysokości 10 000 juanów (1 415 dolarów) mieszkańcom, którzy kupują lokalnie produkowane pojazdy elektryczne. Informacja została przesłana mieszkańcom w wiadomościach sms. Kupno samochodu napędzany benzyną zyska dotację do 5000 juanów.

Klienci, którzy kupią klimatyzatory, podgrzewacze wody lub lodówki wyprodukowane przez Wuhan, również otrzymają dotacje. Według komunikatu dopłaty są ważne do końca tego roku.

Wuhan wyprodukował w ubiegłym roku 1,5 miliona pojazdów, a miasto jest także domem dla zakładów należących do Dongfeng Motor Group z Honda Motor  i Peugeot SA, a także General Motors i SAIC Motor. 11-milionowe miasto zostało poddane 76-dniowej blokadzie, było odpowiedzialne za 80% zgonów z Chin.

Zobacz też: Ambasador Chin w Izraelu nazwał amerykańskie oskarżenia absurdem

Jak przekazywaliśmy na naszym portalu, chińskie władze chcą przebadać wszystkich mieszkańców miasta Wuhan pod kątem obecności koronawirusa. W ten sposób chcą uzyskać wyraźną liczbę bezobjawowych przypadków. Priorytetem będą mieszkańcy, którzy nie byli wcześniej testowani, ludzie mieszkający w blokach, w których występowały wcześniejsze przypadki wirusa, a także w zaludnionych osiedlach.

Administracja Wuhan poinformowała o nowej wzmożonej grupie infekcji w weekend, pierwszy raz od 8 kwietnia kiedy w mieście zostało wprowadzone zamknięcie. Ostatnie infekcje były bezobjawowymi przypadkami.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ostatnich dniach w mieście wykrywa się codziennie od kilku do kilkunastu bezobjawowych infekcji. Chociaż chociaż nowi zarażeni są poddawani izolacji, nadal budzą niepokój w społeczeństwie. W mieście między 1 kwietnia i 13 maja przeprowadzono 1,79 miliona testów.

Zobacz też: Orban podziękował Xi za pomoc w walce z koronawirusem. Węgry i Chiny rozwijają współpracę gospodarczą

Kresy.pl/Reuters

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply