W ciągu miesiąca notowania partii rządzącej wzrosły o 3 punkty procentowe. Na Prawo i Sprawiedliwość chce obecnie głosować 36 proc. osób deklarujących udział w wyborach – wynika z najnowszego sondażu CBOS.

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Porozumieniem i Solidarną Polską) uzyskując 36 proc. głosów – podała w piątek Polska Agencja Prasowa powołując się na wyniki najnowszego sondażu CBOS. To o 3 pp. więcej niż przed miesiącem.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Na drugim miejscu w sondażu ponownie znalazło się ugrupowanie Szymona Hołowni Polska 2050, na które chciało zagłosować 16 proc. ankietowanych. To o 1 pp. mniej niż w poprzednim badaniu.

Nie zmieniły się notowania Koalicji Obywatelskiej – tak jak przed miesiącem popiera ją 11 proc. badanych.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze Konfederacja (6 proc., bez zmian) oraz Lewica (5 proc., spadek o 1 pp.).

Poniżej progu wyborczego znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe-Koalicja Polska oraz Kukiz’15. Oba ugrupowania uzyskały wynik 2 proc. W przypadku ludowców oznacza to powtórzenie wyniku z maja, podczas gdy ugrupowania Pawła Kukiza podwoiło swój stan posiadania.

Udział w wyborach zadeklarowało prawie trzy czwarte ankietowanych (74 proc., o 1 pp. mniej niż przed miesiącem). 13 proc. waha się, czy wziąć udział w wyborach. Również 13 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie poszłoby do urn (w obu przypadkach oznacza to wzrost o 1 pp.).

Sondaż przeprowadzono w dniach 7-17 czerwca na próbie liczącej 1218 osób za pomocą metod CAPI, CATI i CAVI (ankietowany samodzielnie wybierał metodę badania).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Respondenci podzieleni w sprawie roli Tuska

Kresy.pl / rmf24.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz