Ukraińcy grający w składzie drużyny piłkarskiej FC Bandera Paris zostali zwycięzcami amatorskich mistrzostw stolicy Francji w sezonie 2018/2019. – podała w niedzielę agencja informacyjna Ukrinform.

O zdobyciu mistrzostwa przez FC Bandera zdecydował mecz z klubem FC United, który Ukrinform nazywa „portugalskim”. Ukraińcy zdecydowanie pokonali w nim tego groźnego rywala.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Wspaniałe zwycięstwo naszego klubu to nie tylko sportowe osiągnięcie. To droga do naszego celu: aktywnej promocji Ukrainy we Francji, jak również naszego pomysłu – zjednoczenia Ukraińców ze wszystkich regionów naszego kraju. Sława Ukrainie! ” – stwierdził Ihor Karumow, prezes FC Bandera.

Jak pisze Ukrinform, o amatorskie mistrzostwo Paryża walczyło 11 drużyn. Turniej odbywał się pod egidą Francuskiej Federacji Klubów Omnisports.

Według strony internetowej klubu FC Bandera Paris został założony we wrześniu 2017 roku. Jak podano, Stepana Banderę wzięto na patrona klubu, ponieważ „poświęcił życie na walkę o niepodległą Ukrainę” a jego „zasady moralne w pełni pokrywają się z poglądami graczy drużyny”. Chodzi o „silny duch, pragnienie zwycięstwa, odwagę, wspólną wiarę i wkład we wspólną sprawę”.

„Stepan Bandera nie złamał się pod różnymi próbami, lecz kontynuował niesienie swojej idei nie zważając na nic. Tak samo drużyna próbuje przestrzegać tych założeń na boisku piłkarskim i w życiu”. – napisano  na stronie klubu.

W logo ukraińskiego klubu z Paryża znajduje się podobizna Stepana Bandery. Piłkarze FC Bandera występują w strojach w barwach czarnej i czerwonej – takie same barwy ma flaga banderowskiej Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, której przywódcą był Stepan Bandera, wraz z jej zbrojnym ramieniem – Ukraińską Powstańczą Armią, jest odpowiedzialna za ludobójstwo Polaków na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej w czasie II wojny światowej. W czasie rzezi wołyńskiej Bandera był przetrzymywany przez Niemców w obozie koncentracyjnym w Sachsenhausen, w związku z czym kwestionowana jest jego odpowiedzialność za tę zbrodnię. Obrońcy Bandery nie biorą pod uwagę, że był on przetrzymywany w dobrych warunkach i utrzymywał stały kontakt ze swoją organizacją. Odpowiada on również za liczne zbrodnie swojego ugrupowania popełnione w czasie przebywania na wolności.

CZYTAJ TAKŻE: Ukraińscy kibice przyznają: Bandera i UPA to dla nas bohaterowie

Kresy.pl / Ukrinform / Bandera.fr

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. ProPatria
    ProPatria :

    Mam nadzieję, że środowiska piłkarskie i kibicowskie nie zostawią sprawy kultu zwyrodnialca. Ja będę nagłaśniał gdzie tylko jest to możliwe. Tego typu wypowiedzi potwierdzają tylko moje przekonanie co do stepowych: to podła, mściwa, zajadła nacyjka, która przy sprzyjających warunkach mordowałaby Polaków, rozkoszując się bestialstwem. Szkoda tylko, że od lat rządzące „elyty” nie mają o tym bladego pojęcia i wbrew instynktowi samozachowawczemu frajersko wspiera zbrodniarzy.