W niedzielę atak dronów w północno-zachodniej Syrii zabił dwóch dowódców grupy powiązanej z Al-Kaidą – podało Syryjskie obserwatorium Praw Człowieka. Przedstawiciele kierowanej przez USA koalicji zaprzeczają.

Atak dronów w północno-zachodniej Syrii, w Idlib, doprowadził do śmierci dwóch dowódców grupy związanej z Al-Kaidą – podał portal „The Defence Post” powołując się na komunikat Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. Przedstawiciele kierowanej przez USA koalicji zaprzeczają.

Zdaniem Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka atak mógł zostać przeprowadzony przez siły USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednak, rzecznik sił kierowanej przez USA międzynarodowej koalicji w Syrii i Iraku oświadczył w rozmowie z francuską agencją prasową „AFP”, że „w ostatnich tygodniach koalicja nie przeprowadziła żadnych nalotów w północno-zachodniej Syrii”.

Rami Abdel Rahman, szef posiadającego siedzibę w Londynie Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka powiedział, że Jordańczyk i Jemeńczyk, którzy dowodzili współpracującą z Al-Kaidą grupą Hurras al-Deen, zostali zabici przez pocisk wystrzelony z drona, który uderzył w ich samochód.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W syryjskim regionie Idlib mieszka obecnie około 3 milionów ludzi. Region zdominowany jest przez grupę Hayat Tahrir al-Sham, dowodzoną przez byłego współpracownika Al-Kaidy. Aktywne są tam jednak także inne organizacje dżihadystyczne, m.in. Hurras al-Deen.

Czytamy, że w ubiegłym roku ataki na dżihadystów w Idlib były prowadzone zarówno przez Stany Zjednoczone i koalicję, jak również przez wojska syryjskie i wspierające je siły rosyjskie.

Zobacz także: Syryjscy rebelianci wprowadzają turecką walutę na kontrolowanym przez siebie terytorium

thedefensepost.com / middleeasteye.net / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz