W niedzielę atak dronów w północno-zachodniej Syrii zabił dwóch dowódców grupy powiązanej z Al-Kaidą – podało Syryjskie obserwatorium Praw Człowieka. Przedstawiciele kierowanej przez USA koalicji zaprzeczają.

Atak dronów w północno-zachodniej Syrii, w Idlib, doprowadził do śmierci dwóch dowódców grupy związanej z Al-Kaidą – podał portal „The Defence Post” powołując się na komunikat Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka. Przedstawiciele kierowanej przez USA koalicji zaprzeczają.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zdaniem Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka atak mógł zostać przeprowadzony przez siły USA.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jednak, rzecznik sił kierowanej przez USA międzynarodowej koalicji w Syrii i Iraku oświadczył w rozmowie z francuską agencją prasową „AFP”, że „w ostatnich tygodniach koalicja nie przeprowadziła żadnych nalotów w północno-zachodniej Syrii”.

Rami Abdel Rahman, szef posiadającego siedzibę w Londynie Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka powiedział, że Jordańczyk i Jemeńczyk, którzy dowodzili współpracującą z Al-Kaidą grupą Hurras al-Deen, zostali zabici przez pocisk wystrzelony z drona, który uderzył w ich samochód.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W syryjskim regionie Idlib mieszka obecnie około 3 milionów ludzi. Region zdominowany jest przez grupę Hayat Tahrir al-Sham, dowodzoną przez byłego współpracownika Al-Kaidy. Aktywne są tam jednak także inne organizacje dżihadystyczne, m.in. Hurras al-Deen.

Czytamy, że w ubiegłym roku ataki na dżihadystów w Idlib były prowadzone zarówno przez Stany Zjednoczone i koalicję, jak również przez wojska syryjskie i wspierające je siły rosyjskie.

Zobacz także: Syryjscy rebelianci wprowadzają turecką walutę na kontrolowanym przez siebie terytorium

thedefensepost.com / middleeasteye.net / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz