PO i PiS cieszą się poparciem na poziomie 33% – wynika z najnowszego sondażu TNS Polska przeprowadzonego dla „Wiadomości” TVP. Zwycięstwo wyborcze dałby Platformie Obywatelskiej dopiero podział mandatów. 14% respondentów nie wie jeszcze, na kogo odda głos.

Platforma Obywatelska uzyskałaby 206 mandatów, a Prawo i Sprawiedliwość wraz z Solidarną Polską Zbigniewa Zbioro i Polską Razem Jarosława Gowina – 196 mandatów.

Sojusz Lewicy Demokratycznej otrzymałby 8% głosów, czyli 37 mandatów, Polskie Stronnictwo Ludowe – 6% i 21 miejsc w Sejmie.

Kongres Nowej Prawicy odnotowuje poparcie na poziomie 3%, a Twój Ruch – 1%. 2% ankietowanych wskazało partie inne niż podane.

Badanie dla „Wiadomości” TVP1 przeprowadził ośrodek TNS Polska telefonicznie 12 i 13 stycznia na próbie 1000 dorosłych Polaków.

onet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz