Wysokie poparcie dla PiS wskazuje, że w kolejnej kandencji Sejmu partia rządząca nadal utrzymałaby większość parlamentarną.

Na Platformę Obywatelską obecnie głosować chce 18 proc. ankietowanych. Za PO nadal jest Nowoczesna (11 proc.) i Kukiz ’15 (9 proc.). W Sejmie znalazłby się również SLD (6 proc.), PSL (5 proc.) oraz partia Razem (5 proc.).

Aż 79 proc. ankietowanych domaga się dymisji ministra zdrowia Konstantyna Radziwiłła. „Minister Radziwiłł w ogromnym stopniu zapracował sobie na własną niepopularność. Polacy nie lubią go głównie za cechy osobowości, zwłaszcza arogancję, jaką okazuje młodym lekarzom. Nie przekonuje ich też to, jak będąc przedstawicielem prywatnej służby zdrowia, próbuje reformować publiczną służbę zdrowia. Bez wątpienia to jeden z najgorzej dobranych ministrów w socjalnym rządzie PiS” – powiedział politolog, prof. Kazimierz Kik.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Badanie zostało zrealizowane przez Instytut Badań Pollster w dniach 3-5 stycznia 2018 r. na próbie 1099 dorosłych Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: RMF FM: Morawiecki nie chce Macierewicza, szef MON „walczy o przetrwanie”

Kresy.pl / Super Express
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz