Sondaż Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu” wskazuje na rosnące poparcie dla SLD.

Na Platformę Obywatelską swój głos chce oddać 19 proc. badanych, natomiast tuż za nią jest Sojusz Lewicy Demokratycznej z poparciem na poziomie 8 proc. W Sejmie znalazłyby się również Kukiz ’15 (7 proc.), Nowoczesna (6 proc.) oraz PSL i partia Razem (po 5 proc.).

Kryzys w relacjach polsko-izraelskich, jak wynika z sondażu, nie wpłynął na preferencje wyborców. „Polityka zagraniczna nie wpływa znacząco na życie ludzi. Przeciętny Polak jest konserwatywny, wierzący, patriotyczny i zarabia mniej niż średnia krajowa, więc jest socjalny. On czuje, że PiS np. poprzez program 500 plus realizuje jego interesy. Z drugiej strony szary człowiek też jest Europejczykiem i chciałby mieć wkoło ciepło, bezpiecznie. Paradoksalnie asertywna polityka wstawania z kolan może się podobać, a jednocześnie być krytykowana przez elektorat PiS, bo taki przekaz płynie z ust elit” – powiedział politolog prof. Kazimierz Kik.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Sondaż IBRiS: tylko 26% Polaków wie na czym polega inicjatywa referendalna prezydenta

Kresy.pl / Super Express
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz