Z sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”wynika, że niespełna 40 proc. Polaków słyszało o zamiarze przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w sprawie zmian w Konstytucji.

Jak informuje „Rzeczpospolita”, tylko 26,3 proc. respondentów jest w stanie poprawnie wskazać inicjatywę referendalną prezydenta Andrzeja Dudy.

Wyniki nie dziwią wiceszefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. „Z naszych obserwacji wynika, że z biegiem czasu zwiększa się liczba tych, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu. Jesteśmy na razie na wczesnym etapie konsultacji społecznych, zainteresowanie zwiększy się, kiedy znane będą konkretne ważne tematy, o które chcemy zapytać obywateli, np. kwestie podmiotowości w relacjach z UE, systemu ochrony zdrowia, czy wzmocnienia demokracji partycypacyjnej” – powiedział Mucha, które jest również prezydenckim pełnomocnikiem ds. referendum.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Rzeczpospolita” wskazuje, że wyniki sondażu powinny zaniepokoić samego prezydenta Dudę.

Prezydent Andrzej Duda ogłosił inicjatywę przeprowadzenia referendum w sprawie zmian w Konstytucji w czasie uroczystości w Święto Konstytucji 3 Maja w 2017 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Prezydent chce przeprowadzenia w 2018 roku referendum ws. Konstytucji

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz