Prezydent chce przeprowadzenia w 2018 roku referendum ws. Konstytucji

Podczas uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja, prezydent Andrzej Duda powiedział, że chciałby przeprowadzenia w przyszłym roku referendum ws. Konstytucji RP. „Chcę, abyśmy w tej sprawie odbyli poważną debatę”.

Podczas uroczystości państwowych na Placu Zamkowym w Warszawie prezydent mocno wyraził wiarę w to, że to przedsięwzięcie uda się przeprowadzić ponad podziałami.

– Jako prezydent chcę razem z moimi rodakami to przedsięwzięcie przeprowadzić. Chcę, żeby w tej sprawie, w sprawie Konstytucji Rzeczypospolitej odbyło się w naszym kraju w przyszłym roku, roku 100-lecia niepodległości, referendum. Chcę, abyśmy w tej sprawie odbyli poważną debatę – powiedział Duda.

Prezydent podkreślił, że chciałby, aby nowa konstytucja czerpała ze całej historii polskiego konstytucjonalizmu. – Wierzę w to, że taką konstytucję (…) jesteśmy w stanie jako społeczeństwo stworzyć i że będzie to konstytucja na miarę 100-lecia niepodległości, na miarę wolnej Rzeczypospolitej – powiedział Duda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Czas na poważna debatę na temat konstytucji, co jako Prezydent RP w dniu konstytucji 3 maja chcę z całą mocą powiedzieć, na debatę z udziałem dojrzałego polskiego społeczeństwa, nie tylko elit i polityków – mówił na Pl. Zamkowym.

Przeczytaj: KUKIZ’15: NIE ODWLEKAJMY ZMIANY KONSTYTUCJI

Zdaniem prezydenta, Polacy mają prawo wypowiedzieć się w kwestii tego, czy obecna konstytucja funkcjonuje dobrze. – (…) czy są zadowoleni z tego modelu ustrojowego, czy też wymaga on zmian, a Polska i Polacy zasługują na nową konstytucję – stwierdził Duda.

Jego zdaniem, czas rozpocząć ważną debatę na ten temat. Przypomniał, że jest już ustawa o narodowych obchodach 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

– Uważam, że w tym właśnie roku 100-lecia, w roku 2018 naród polski powinien się wypowiedzieć co do przyszłości ustrojowej swojego państwa – powiedział prezydent Duda.

Polskieradio.pl / wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz